Test żelazek

Żelazka Braun Prasowanie należy do najbardziej nielubianych prac domowych. Prasowania nie można całkowicie ominąć, ale można go zrobić bardziej przyjemnym przy użyciu nowoczesnego żelazka, które ułatwi nam prasowanie. Najlepsze żelazka parowe oszczędzają nasz czas, mają powierzchnie wykonaną z materiału wysokiej jakości i dobrą wydajność pary. Prasowanie z takim żelazkiem będzie przynajmniej trochę łatwiejsze.

Stworzyliśmy test / ranking żelazek, który zawiera te najlepsze żelazka dostępne na rynku aby wybór żelazka był dla Ciebie łatwiejszy. Przy stwarzaniu testu wzięliśmy pod uwagę opinie szerokiej publiczności a także wyniki zagranicznych testów. Jeżeli potrzebujesz porady przy wyboru nowego żelazka, jesteś w dobrym miejscu..

Przygotowaliśmy nie tylko test, ale tak jak zawsze również rady na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz często zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking żelazek – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Tefal Anti-Calc FV9788
(5 / 5)299,00 złCzytaj recenzje
2.Philips GC4526/20
(5 / 5)279,00 złCzytaj recenzje
3.BRAUN TS 765 A
(4,9 / 5)249 złCzytaj recenzje
4.Philips GC 3811
(4,8 / 5)195 złCzytaj recenzje
5.ETA żelazko 7246 90000
(4,2 / 5)131 złCzytaj recenzje
6.ROHNSON R 331
(3,9 / 5)57 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę żelazek


Jak wybrać najlepsze żelazka?

  • Wydajność żelazka. Wydajność oznacza jak szybko żelazko się ogrzeje oraz ilość pary. Te najlepsze żelazka mają moc około 2 800 W, standardowe zaś około 1 600 W. Te najbardziej podstawowe 1 200 W. Jeżeli od czasu do czasu prasujesz tylko koszulki wystarczy Ci moc około 1 300 W, jeśli prasujesz regularnie zalecamy żelazko z mocą przynajmniej 2 000 W. Większa wydajność oznacza krótszy czas prasowania.
  • Ilość pary. Ilość pary oznacza ile pary żelazko wyprodukuje. Ta informacja bywa podawana w gramach na minutę. Standardowe żelazka wyprodukują koło 60g/min, ale te najdroższe modele nawet do 360 g/min. Warto mieć żelazko, które produkuje przynajmniej 100 g/min.
  • Dobra powierzchnia. Zapomnij o teflonie, stali nierdzewnej i aluminium, to nie są dobre materiały. Dobra jest na przykład ceramika lub różne mieszane materiały. Za najlepszy materiał uważany jest szafir. Żelazko powinno mieć naprawdę spiczastą szpicę, ułatwi ona prasowanie wkoło guzików, suwaków i innych trudno dostępnych miejsc na ubraniach. Otworów na parę powinno być jak najwięcej i zdecydowanie powinny znajdować się także na szpicy.
  • Funkcje żelazka. Dobrze przemyśl jakie dodatkowe funkcje ułatwią Ci prasowanie. Na pewno przydatną funkcją jest automatyczne wyłączanie kiedy zapomnisz o żelazku. Najlepsze żelazka dysponują również sygnalizacją dźwiękową (na przykład przy osiągnięciu wymaganej temperatury). Wygodna jest też funkcja pionowego parowania, dzięki której wyprasujesz powieszone ubranie w ciągu kilku chwil.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test żelazek pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Które funkcje są przydatne?

Mimo już wspomnianych funkcji na pewno będzie Ci potrzebny system Anti Drip lub Drip Stop – skondensowana woda nie będzie kapać na ubrania. Funkcja Anti Calc zapobiega tworzeniu kamienia wodnego, który do teraz był problemem wszystkich żelazek parowych. Bardzo popularne są żelazka z funkcją automatycznego czyszczenia.

Jakie powierzchnie żelazek parowych można znaleźć na rynku?

Aluminium, to stara klasyka w dzisiejszych czasach już nieużywana, dlatego że po zarysowaniu staje się żelazko praktycznie bezużyteczne. Stal nierdzewna i teflon to tanie materiały – służą przez pewien czas, po czym szybko się niszczą i tak jak u aluminium, żelazko staje się bezużytecznym. Cenowo dostępnym wariantem jest powierzchnia ceramiczna, która nie klei się i jest bardzo wytrzymała, wadą jest to, że jeżeli takie żelazko spadnie na przykład na ziemie, może się połamać. Platyna też należy do popularnych powierzchni i prasuje naprawdę dobrze. Do najlepszych materiałów, z których może być powierzchnia wykonana należy szafir, który jest odporny przeciw zarysowaniom i doskonale ślizga się po ubraniu.

Jaką pojemność może mieć pojemnik na wodę?

Żelazka parowe mają pojemniki o pojemności koło 400 ml. Większe już być nie mogą, dlatego że wtedy całe żelazko byłoby zbyt ciężkie. Waga żelazka parowego z reguły nie przekracza 1,5 Kg. Staraj się wybierać wśród żelazek z przezroczystym pojemnikiem, żeby dokładnie wiedzieć kiedy należy dolać wody.


Tanie żelazko już od 54 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking żelazek? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze żelazko dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: jakie żelazko kupić, jakie żelazko wybrać, jakie żelazko polecacie.

1 komentářů

  1. dobierajka.pl

    Czas potrzebny na odpowiedni dobór żelazka jest na tyle duży, że czasami aż zniechęcający. Warto jednak korzystać z wszelkich możliwych porad, żeby to sobie ułatwić.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.