Test sokowirówek

sokowirówka Bosch MES4000 Sokowirówka powinieneś wybierać głównie na podstawie tego co i jak często chcesz wyciskać. Dużo ludzi kupi nowa wyciskarkę i po miesiącu odłoży ją na półkę. Sprzedawcy elektroniki oferują dużo różnych wyciskarek z których na pewno wybierzesz odpowiednią dla siebie.

Na pewno pomoże Ci w tym nasz test / ranking sokowirówek przygotowany dla potrzeb osób planujących zakup. Oprócz przydatnych rad znajdziesz w nim opinie szerokiej publiczności, poglądy ekspertów i dane z testów zagranicznych spółek.

Ogólnie najlepsza sokowirówka jest taka, która dopasowana jest do twoich potrzeb. Powinna być praktycznym pomocnikiem, dzięki któremu będziesz mógł wypić swój ulubiony sok zawsze gdy zechcesz.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking sokowirówek – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Philips HR 1922
(5 / 5)709,00 złCzytaj recenzje
3.Bosch MES 3500
(5 / 5)369,00 złCzytaj recenzje
4.Bosch MES4000
(5 / 5)599,00 złCzytaj recenzje
2.BRAUN J 500 Multiquick 5
(4,9 / 5)389,00 złCzytaj recenzje
5.SAGE BJE410
(4,9 / 5)899,00 złCzytaj recenzje
6.Kenwood JE 850
(4,8 / 5)589,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę sokowirówek


Jak wybrać najlepsze sokowirówki?

  • Przemyśl do czego będziesz chciał jej używać. Chcesz wyciskać głównie warzywa czy zamierzasz pić tylko soki owocowe? Wyciskarki różnią się głównie na podstawie tego co potrafią wyciskać, jeżeli kupisz wyciskarkę do owoców, nie możesz oczekiwać że będzie dobrze wyciskać warzywa i odwrotnie. Oddzielną kategorią są wyciskarki cytrusów.
  • Sokowirówka musi być praktyczna. Sprawdź jak duży jest otwór na wkładanie składników (czy można je wkładać w całości czy będziesz musiał kroić). Sprawdź akcesoria i pojemnik na sok (czy sok ścieka od razu do pojemnika czy musisz podłożyć jakiś kubek lub szklankę).
  • Zdecyduj na podstawie sposobu wyciskania. Odśrodkowe wyciskarki wyciskają szybko, ale nie są dobre do wyciskania warzyw. Jednowałkowe są uniwersalne i można nimi wyciskać również warzywa. Dwuwałkowe nie radzą sobie z owocami, ale nawet twarde warzywa nie sprawiają im problemu.
  • Czyszczenie. Jeżeli masz zmywarkę na pewno docenisz wyciskacz do cytrusów, którą można w niej zmywać. Im więcej zdejmowanych części, tym więcej zmywania. Trudność zmywania może mieć wpływ przy wyborze nowej wyciskarki.
  • Jaki sok chcesz uzyskać? Potrzebujesz wyciskać szybko, a soku nie będziesz składować w lodówce? Do soków przeznaczonych do szybkiej konsumpcji przyda się wyciskarka odśrodkowa. Prasa na sok wyprodukuje ciecz, która nie oksyduje i można ją przechowywać w lodówce. Wałkowe wyciskarki są kompromisem pomiędzy prasą i odśrodkową wyciskarką – sok ma wysoką jakość i zachowuje wszystkie wartości odżywcze.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test sokowirówek pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czy dostępne są na rynku ciche sokowirówki?

Najmniej głośna jest prasa, nie przekracza 60dB. Wyciskarki są głośniejsze od pras, droższe mogą być trochę cichsze, ale nigdy nie osiągną 60 dB.

Chce wyciskać tylko cytrusy, wystarczy mi wyciskarka do cytrusów?

Tak, jeżeli chcesz wyciskać tylko cytrusy (pomarańcze, mandarynki, cytryny, limety itd.) kup wyciskarkę do cytrusów o wysokiej jakości. Taka wyciskarka zbudowana jest specjalnie do wyciskania cytrusów, dlatego szybko uzyskasz dobry sok. Są łatwe w obsłudze i czyszczeniu dzięki czemu są praktycznym pomocnikiem w domu. Dużo z tego typy wyciskarek można umyć w zmywarce.

Jaka moc sokowirówka jest wystarczająca?

Najlepsze sokowirówki dysponują mocą przynajmniej 1 000W. Mniejszą moc mają tańsze sokowirówki z gorszą konstrukcją. Wysoka moc przyda się przy szybkim wyciskaniu lub przy wyciskaniu dużej ilości owoców czy warzyw.

Ile stopni prędkości powinna mieć wyciskarka?

Podstawowa sokowirówka powinna mieć 2 stopnie prędkości. Wyższa prędkość przyda się przy wyciskaniu twardych warzyw i owoców jakimi są marchew, ananas lub jabłka. Niższa do wyciskania truskawek, kiwi lub mandarynek. Nie warto kupować sokowirówki z jednym stopniem prędkości.

Jak działa prasa i jaki sok z niej uzyskam?

Nowoczesna prasa pracuje na zasadzie klasycznych pras używanych do wyciskania w dawnych czasach. Jeśli pracuje na niskich obrotach, wyciskanie trwa nieco dłużej, ale zostaną zachowane wszystkie wartości odżywcze soku. Sok zawiera witaminy, ważne enzymy i składniki mineralne. Zwykła prasa jest w stanie wycisnąć mniej więcej trzy litry soku po czym może zacząć się przegrzewać. Trzy litry soku zwyczajnej rodzinie wystarczą na cały dzień. Co więcej sok wyciskany tym sposobem nie oksyduje tak szybko i możecie go bez problemów odłożyć do lodówki na drugi dzień.

Jak działa odśrodkowa sokowirówka i jaki sok z niej uzyskam?

Do wyciskania używana jest siła odśrodkowa, taka sokowirówka może pracować przez długi czas a sok zrobiony jest bardzo szybko. Sok nie będzie zawierał miąższu i może zrobić się z niego smaczna pianka. Praktycznie żaden inny rodzaj sokowirówek nie jest szybszy. Ze względu na ciepło produkowane w trakcie pracy, wyciskanie może dojść do zaniku niektórych enzymów i minerałów. Sok szybko oksyduje, dlatego zalecane jest wypić go od razu. Sokowirówka odśrodkowe nie radzą sobie najczęściej z warzywami.

Jakie są sokowirówki wałkowe i jaki sok z nich uzyskam?

Jednowałowe sokowirówki zrobią bardzo smaczny sok, ale wyciskają powoli. Potrafią wycisnąć owoce i warzywa. Taka wyciskarka zachowuje wszystkie wartości odżywcze wyciskanych składników. Uważane są za uniwersalne, kupno takiej wyciskarki to dobra inwestycja.
Sokowirówki dwuwałowe nie są dobre do wyciskania owoców, ale świetnie radzą sobie z warzywami jakimi są seler czy marchew. Poradzą sobie również z ziołami jeśli wrzucisz je razem z warzywami. W niektórych modelach wadą może być trudniejsza konserwacja.


Tanie sokowirówki już od 125 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking sokowirówek? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze sokowirówki dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: wyciskarka do soków ranking, dobra sokowirówka, wyciskacz do cytrusów.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.