Test robotów kuchennych 2018

Robot kuchenny Sencor STM 6357GG Robot kuchenny to profesjonalny pomocnik. Potrafi kroić, siekać, miksować, a nawet i wymieszać ciasto. Praca w kuchni staje się dzięki niemu prosta i w końcu będziesz mógł spróbować ugotować bardziej zaawansowane dania. Te najlepsze roboty kuchenne wykonają za Ciebie większość pracy, dlatego nie warto śpieszyć się z wyborem. Nasz ranking pomoże Ci zorientować się w ofercie na rynku i wybrać ten najlepszy.

W tym artykule doradzimy Ci nie tylko co wyborać, ale też odpowiemy na podstawowe pytania, które powstają przed zakupem. Częścią tego artykułu jest test robotów kuchennych przygotowany na podstawie obiektywnych ocen ekspertów z tej dziedziny, a także opinii szerokiej publiczności. Dzięki naszemu testowi nie zgubisz się w ofercie.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking – najlepsze roboty kuchenne – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Kenwood Chef XL Titanium KVL8400S
(5 / 5)2 799,00 złCzytaj recenzje
2.Bosch MUM 54251
(5 / 5)955,00 złCzytaj recenzje
3.ETA GRATUS MAX
(4,8 / 5)1 649,00 złCzytaj recenzje
4.Electrolux EKM 4100
(4,8 / 5)1259,00 złCzytaj recenzje
5.Bosch MUM 4855
(4,6 / 5)549,00 złCzytaj recenzje
6.SENCOR STM 6357GG
(4,5 / 5)919,00 złCzytaj recenzje
7.SENCOR STM 3621 GR
(4,1 / 5)345,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę ROBOTÓW KUCHENNYCH


Jak wybrać najlepsze roboty kuchenne?

  1. Zastanów się nad tym jakie funkcje są Ci potrzebne. Czego oczekujesz od nowego robota? Powinieneś wybierać głównie na podstawie tego, co i jak często gotujesz. Jeżeli lubisz piec, będziesz potrzebował robota, który potrafi mieszać ciasto. Jeżeli chcesz w domu mielić mięso, wybierz robot wyposażony w młynek. Jeśli często przygotowujesz różne sałatki i nie lubisz kroić warzyw, zapewne docenisz robot z ostrymi nożami. Te najdroższe roboty zazwyczaj wyposażone są we wszystkie wyżej wymienione funkcje.
  2. Od funkcji zależy moc. Moc 600W wystarczy na miskę o pojemności 1,5 litra przy wykorzystaniu podstawowych funkcji. Jeżeli taką moc ma robot z większą pojemnością, można spodziewać się, że będzie pracował dosyć wolno. Zazwyczaj do domu kupowane są roboty o mocy 800W, które są w stanie pomielić nawet mak czy orzechy. Inteligentne roboty kuchenne same potrafią oszacować ilość i rodzaj składników i na podstawie tego dostosowują prędkość mieszania.
  3. Łatwe zmywanie. Robot kuchenny składa się z większej liczby części, które u niektórych modeli naprawdę trudno umyć. Wybierz takiego robota, którego części łatwo pozmywasz w zmywarce. Ważna jest też możliwość rozłożenia i złożenia na pojedyncze części w łatwy sposób. Robot kuchenny nie powinien być ozdobą, ma być użyteczny.
  4. Zapoznaj się z akcesoriami. Bardzo ważne jest zapoznanie się z dostępnymi akcesoriami robota kuchennego, tak samo jak sprawdzenie dostępności innych rozszerzeń. Najlepsze jest jak robot ma jak najwięcej wymiennych części dlatego, że po czasie może okazać się, że dodatków i tak potrzebujesz.
  5. Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test robotów kuchennych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czy robot kuchenny ma limit pracy?

Tak, tańsze modele zazwyczaj szybciej się grzeją od tych droższych, dlatego warto zainwestować w dobrego robota. Limit pracy to maksymalny czas pracy robota. Ograniczenia mają również pojemniki – najczęściej zaznaczone ryską lub osiągnięcie limitu sygnalizowane jest dźwiękiem. U niektórych modeli po prostu musisz pamiętać jaka jest pojemność dlatego, że w żaden sposób nie jest sygnalizowane przekroczenie limitu.

Co robot kuchenny potrafi?

Roboty kuchenne potrafią znacznie ułatwić przygotowanie dań. Podstawowe funkcje to: krojenie, mieszanie i siekanie. Roboty ze średniej półki cenowej mają dużo więcej funkcji – wymieszają sos, ciasto na naleśniki oraz pomielą orzechy. Droższe roboty pomielą nawet mięso, przygotują zioła, przemienią ziemniaki na frytki lub zastąpią wyciskarkę soków.

Jaki jest górny i dolny napęd?

Górny napęd jest wyposażony w ruchome ramię, dzięki czemu mieszanie jest bardziej efektywne. Dolny napęd, to prosty mechanizm.
Czy akcesoria są dla każdego modelu takie same?

Nie. Jeżeli postawisz obok siebie trzy podstawki na ścieranie, każda z nich może ścierać ser inaczej, dlatego warto zobaczyć robota na żywo, obejrzeć pojemniki i szczegóły.

Jak działa bezpiecznik przeciw przegrzaniu?

Bezpiecznik przeciw przegrzaniu, to rzecz oczywista w każdym robocie kuchennym. Bezpiecznik umożliwia bezpieczne działanie i zapobiega przegrzaniu oraz uszkodzeniu robota. Jeżeli z przesadzisz z czasem pracy, robot przestanie na chwilę działać.


Tanie ROBOTY KUCHENNE już od 229 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking robotów kuchennych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy robot kuchenny dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.