Test prostownic do włosów

BRAUN prostownica ST 780 Sensors Ranking prostownic jest przejrzysty i ułatwi Ci zakup nowej prostownicy do włosów. Przy wyborze tych najlepszych prostownic do włosów uwzględniliśmy nie tylko poglądy szerokiej publiczności, ale także wyniki zagranicznych testów, dzięki czemu nasz test prostownic do włosów jest obiektywny i wybór nowej prostownicy będzie dla Ciebie łatwiejszy.

Dzisiaj najlepsze prostownice nie tylko prostują włosy, potrafią też stworzyć fale, mają wbudowany system przeciw nierównemu rozłożeniu ciepła i system automatycznego wyłączenia a ich powierzchnia jest delikatna dla włosów. Jeżeli nasz ranking prostownic do włosów odpowie na Twoje pytania, rozpocznij dyskusję i podziel się swoimi doświadczeniami.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking prostownic do włosów – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.ghd V Gold Classic
(5 / 5)649 złCzytaj recenzje
2.BRAUN ST 780
(4,9 / 5)373 złCzytaj recenzje
3.Remington S8590
(4,8 / 5)251,90 złCzytaj recenzje
4.BaByliss Stylers I-Pro 235
(4,8 / 5)230,25 złCzytaj recenzje
5.Remington S9600
(4,7 / 5)226,90 złCzytaj recenzje
6.Rowenta SF6220D0
(4,6 / 5)243,90 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę prostownic do włosów


Jak wybrać prostownicę do włosów?

 • Ważny jest rodzaj włosów. Jeżeli masz gęste lub kędzierzawe włosy, potrzebujesz wydajnej prostownicy z wysoką temperaturą. Przydatna będzie również większa powierzchnia prostownicza. Delikatne i zniszczone włosy wymagają niskiej temperatury i standardowej szerokości powierzchni prostowniczej.
 • Materiał powierzchni prostowniczej. Aktualna oferta prostownic daje Ci szeroki wybór. Powierzchnia może być wykonana z ceramiki, teflonu lub turmalinu. Wyjątkowo można znaleźć także powierzchnie z marmuru.
 • Design i użytkowanie w praktyce. Prostownica do włosów powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale również dobrze służyć. Dlatego wybieraj modele z wystarczającą długością kabla i obudową. Oczywista powinna być także funkcja automatycznego wyłączenia, dlatego że każdemu, śpiesząc się, może się zdarzyć zapomnieć wyłączyć prostownicę. Obejrzyj prostownicę w sklepie, weź ją do ręki i sprawdź czy jest dla Ciebie wystarczająco wygodna.
 • Funkcje prostownicy do włosów. Prostownica powinna mieć jak najwięcej funkcji. Powinna oszczędzać Twoje włosy, mieć powierzchnię wykonaną z dobrego materiału, technologię która zapobiega elektryzowaniu i możliwość regulacji temperatury. Jeżeli zainwetujesz więcej pieniędzy dostaniesz jeszcze więcej funkcji, na przykład czujniki sprawdzające włosy podczas prostowania. Nigdy nie kupuj prostownicy, która ma powierzchnie wykonaną z metalu.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test prostownic do włosów pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Jaka temperatura jest dobra dla moich włosów?

Temperaturę na prostownicy zazwyczaj można ustawić od 130°C do 220°C. Temperaturę powinieneś ustawić na podstawie tego jaki masz rodzaj włosów:

 • 130°C – 140°C: kruche, uszkodzone włosy
 • 150°C – 160°C: farbowane, delikatne włosy
 • około 170°C: średnio grube włosy
 • 180°C: gęste, mocniejsze włosy
 • 190°C: faliste włosy
 • 200°C: kędzierzawe, silne, bardzo gęste i pewne włosy

Jakie funkcje są przydatne

 • Jak już wspominaliśmy, im więcej funkcji posiada prostownica, tym wygodniejsze będzie prostowanie włosów a włosy będą mniej uszkodzone. Warto wybrać prostownicę wyposażoną w jak największą ilość dodatkowych funkcji. Twoje włosy podziękują Ci za to.
 • Funkcja szybkiego nagrzania spowoduje rozgrzanie powierzchni już w przeciagu 15 czy 30 sekund, co zapewne docenisz rano, kiedy często brakuje czasu.
 • Czujniki potrafią regulować temperaturę i sprawdzają falistość włosów w ciągu prostowania. Opłaca się mieć prostownicę z taką funkcją.
 • Automatyczne wyłączanie jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. Jeżeli zapomnisz wyłączyć prostownicę po skończeniu prostowania, zrobi to sama.
 • Technologia Iontec zapewnia ochronę włosów, a także ich większy połysk i delikatność.
 • Unoszące się położenie desek prostowniczych równomiernie rozłoży ciepło i ciśnienie, dzięki czemu wyprostujesz włosy równomierną siłą i temperaturą (włosy na środku nie będą się palić).
 • Okrągłe rogi przydadzą się kiedy chcesz za pomocą prostownicy do włosów tworzyć drobne fale.
 • Silikonowe paski po stronach pomagają napinać włosy. Przydadzą się jeżeli Twoje włosy są kędzierzawe i niesforne.
 • Prostowanie mokrych włosów jest funkcją, która jest zalecana przy gęstych i niesfornych włosach, suszy oraz prostuje włosy jednocześnie. Ta funkcja nie nadaje się za bardzo do delikatnych czy uszkodzonych włosów.

Jaka jest powierzchnia ceramiczna?

Powierzchnia ceramiczna jest najbardziej używana. Jest gładka, dzięki czemu włosy dobrze się po niej ślizgają i potrafi równomiernie rozłożyć ciepło. Można jej używać do każdego rodzaju włosów. W ceramiczną powierzchnie wyposażone są również tańsze prostownice do włosów (tę informację lepiej sprawdzić na pudełku danej prostownicy).

Jaka jest powierzchnia turmalinowa?

Turmalinowa powierzchnia szybciej wyprostuje włosy i jest bardziej delikatna niż powierzchnia ceramiczna.

Jaka jest powierzchnia teflonowa?

Teflonowa powierzchnia jest podobna do turmalinowej i ceramicznej, ale nie spala lakieru do włosów i innych środków. Niektórzy eksperci uważają, że potrafi lepiej rozłożyć ciepło niż inne powierzchnie.

Jaka jest marmurowa powierzchnia?

Marmurowa powierzchnia nie jest używana zbyt często, ale jest bardzo delikatna i można jej użyć również na bardzo uszkodzonych lub cienkich włosach Wyróżnia się dobrą ochroną termiczną i ma nieznaczne działanie chłodzące, dzięki czemu potrafi złagodzić wysokie temperatury podczas prostowania.


Tanie prostownicę do włosów już od 72.90 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking prostownic do włosów? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy prostownicę do włosów dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.