Test odkurzaczy

odkurzacz workowy FC 9197/91 PerformerPro Regularne sprzątanie ułatwi Ci dobry odkurzacz, który dokładnie wyczyści podłogę. Najlepsze odkurzacze na rynku pozbawią Twój dom nie tylko śmieci i kurzu ale także usuną na przykład odchody roztoczy i inne mikroskopijne nieczystości. Droższe odkurzacze potrafią nawet czyścić dywany za pomocą środków czystości, co znacznie ułatwi sprzątanie każdej gospodyni domowej. Nowoczesne odkurzacze są dostępne cenowo, pozostaje tylko wybrać.

Nasz test / ranking odkurzaczy pomoże Ci wybrać najlepsze odkurzacze dla Twojego domu. Sklepy RTV/AGD są przepełnione różnymi odkurzaczami i dlatego oferujemy niezależny test, który ułatwi Ci decyzje przy zakupie. Ranking jest aktualny i opiera się na obiektywnych faktach. Najlepsze odkurzacze w naszym teście wybraliśmy na podstawie wyników innych testów, poglądów publiczności i ekspertów.

Znajdź czas na zakupy, porównaj więcej odkurzaczy i czytaj etykiety energetyczne. Tak samo jak u innych urządzeń, przed zakupem warto zobaczyć odkurzacz. Pamiętaj, że parametry odkurzacza są bardzo ważne.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking odkurzaczy bezworkowych i workowych – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Philips FC 9197
(5 / 5)729,00 złCzytaj recenzje
2.Rowenta RO6477
(4,9 / 5)949,00 złCzytaj recenzje
3.Electrolux UltraOne EUO9GREEN
(4,8 / 5)899,00 złCzytaj recenzje
4.Hoover AC70_AC69011
(4,4 / 5)478,00 złCzytaj recenzje
5.SENCOR SVC 730 GR-EUE2
(4,1 / 5)258,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę ODKURZACZY


Test / ranking odkurzacz bezprzewodowy – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Dyson V6 Fluffy
(5 / 5)1 659,00 złCzytaj recenzje
2.Bosch BCH6ZOOO
(4,9 / 5)1 179,00 złCzytaj recenzje
3.ETA odkurzacz akumulatorowy 344690000
(4,7 / 5)559 złCzytaj recenzje
4.Rowenta RH8879WO
(4,7 / 5)821,00 złCzytaj recenzje
5.SENCOR SVC 7614 TQ
(4,3 / 5)369,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę ODKURZACZY bezprzewodowe


Test / ranking odkurzacz ręczny – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Black+Decker PD1820L-QW
(5 / 5)363,00 złCzytaj recenzje
2.Black+Decker DVJ315J
(4,9 / 5)269,00 złCzytaj recenzje
3.Electrolux ZB 5112 E
(4,8 / 5)219,00 złCzytaj recenzje
4.SENCOR SVC 190 B
(4,5 / 5)85,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę ODKURZACZY ręczny


Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

 • Odkurzacz powinieneś wybrać na podstawie tego jaką masz podłogę. Jeżeli zamierzasz odkurzać twarde podłogi (korek, parkiet, panele podłogowe itp.) wystarczy mniej wydajny odkurzacz, dlatego że odkurzanie w tym przypadku zastąpi klasyczne zamiatanie. Do odkurzania dywanów potrzebny jest wydajniejszy odkurzacz. Przydatny jest taki, który ma moc minimalnie 320 W. Stojące odkurzacze pasują do małego mieszkania i można nimi odkurzać twarde podłogi (nie za dobrze radzą sobie z dywanami).
 • Zapytaj o sposób czyszczenia. Czyszczenie odkurzacza jest bardzo ważne, dlatego zapytaj się sprzedawcy jak wymieniać worek na śmieci (każdy model ma worek w innym miejscu). Jeżeli zdecydujesz się na zakup odkurzacza bezworkowy, będziesz musiał czyścić plastikowy pojemnik. Odkurzacze z workiem wymagają wymieniania worków.
 • Zdecyduj się między suchym czyszczeniem, odkurzaczem wodnym lub automatycznym. Suche odkurzacze są klasyczne, nieczystości z podłogi lub dywanów po prostu odkurzą. Wodne odkurzacze zbierają kurz do wody, dlatego należy je wyczyścić po każdym odkurzaniu. Automatyczne pracują same, odkurzają za Ciebie.
 • Akcesoria są ważne. Nowoczesne odkurzacze wyposażone są w różne końcówki i akcesoria. Na przykład klasyczne suche odkurzacze mają końcówki przeznaczone do podłóg (dzięki czemu odkurzą dywany i podłogi), końcówki na tapicerki i żaluzje. Jeżeli masz w domu zwierze na pewno docenisz końcówkę do odkurzania sierści. Odkurzacz warto przetestować w sklepie.
 • Sprawdź głośność. Odkurzanie jest głośne samo w sobie. Głośniejszy odkurzacz czyni sprzątanie jeszcze bardziej nieprzyjemnym. Większość odkurzaczów na rynku ma głośność ponad 70 dB, jeżeli marzysz o odkurzaczu, który nie jest taki głośny wybierz taki, którego głośność wynosi mniej niż 70 dB. Idealna wartość to 62 dB.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test odkurzaczy pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Co stanowi różnice między mocą i siłą ssącą?

Siłą ssącą nazywamy siłę, z którą odkurzacz odkurza. Im większa siła ssąca, tym lepiej odkurzacz usuwa nieczystości z podłogi i dywanów. Moc to dane o zużyciu energii.

Jaki odkurzacz jest lepszy – z zmiennymi workami czy bezworkowy?

Wymiana worów to klasyka. Wymieniamy je po kilku odkurzaniach, zazwyczaj raz na dwa do czterech miesięcy. Jeżeli odkurzasz na przykład kurz po remoncie mieszkania, worek należy od razu wyrzucić i nie czekać zanim się zapełni. Częstotliwość wymiany worka zależy od tego, jak często i jak dużą powierzchnie odkurzasz. Workowe odkurzacze są bardziej wydajne.

Odkurzacz bezworkowy mają plastikowy pojemnik, który trzeba czyścić. Zdecyduj się czy bardziej pasuje Ci wymiana worka czy czyszczenie pojemnika. Różnica to tylko sposób czyszczenia.

Gdzie można kupić worki?

Worki dostępne są w sklepach RTV lub sklepach internetowych. Można kupić także worki do starszych odkurzaczów lub worki uniwersalne. Najdroższe kosztują około 80 złotych.

Czy odkurzacze cyklonowe są głośniejsze?

Ogólnie tak. Ludzie je kupują głównie dlatego, że są szczelne i mają nieco efektywniejszy system filtrowania (są wyposażone w HEPA filtry). Z drugiej strony są głośniejsze i trudno się czyszczą, co niektórych zniechęca od zakupu.

Naprawdę trzeba czyścić odkurzacz wodny po każdym odkurzaniu?

Tak. Zaletą odkurzacza wodnego jest, że łapie kurz i nieczystości do wody, dzięki czemu nie wirują w pojemniku lub worku. Po odkurzaniu należy wyczyścić pojemnik z wodą aby zapobiec rozmnażaniu bakterii i nieprzyjemnego zapachu. Czyszczenie jest trudniejsze niż u innych rodzajów odkurzaczy. Siła ssania jest mniejsza, ze względu na to by woda niedostała się do silnika.

Jak zorientować się w filtrach?

 • HEPA filtry przydatne są dla alergików. Ich skuteczność wynosi zazwyczaj od 10 do 13, gdzie 13 oznacza, że odfiltruje więcej niż 99% nieczystości. Te filtry czyszczą głównie cząsteczki kurzu.
 • MEMA czyszczą bardziej dokładnie, odkurzacze są droższe, ale zależy tylko od Ciebie czy chcesz przepłacić za MEMA filtr. Docenią go zapewne alergicy uczuleni na roztocze domowe.
 • ULPA filtry potrafią usunąć również odchody roztoczy.
 • Filtr powinieneś zmieniać raz w roku. Na rynku możesz znaleźć również filtry, które można zmywać. Zapytaj sprzedawcę o sposób wymiany lub czyszczenia filtru.

Czy wszystkie odkurzacze mają plastikowe węże?

U tańszych modeli węże są tylko plastikowe – są lżejsze i można z nimi łatwo manipulować. Z drugiej strony są mniej odporne na uszkodzenia. Droższe modele mają węże z chromu, stali czy aluminium, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. Kompromisem może być średnia półka cenowa, gdzie można znaleźć odkurzacze z plastikowym wężem wzmocnionym za pomocą metalu.

Opłaca się odkurzać z rotacyjnymi szczotkami?

Zależy od tego co zamierzasz odkurzać. Do odkurzania dywanów rotacyjne szczotki są przydatne, albo może lepiej powiedzieć pożądane, dlatego że lepiej wyczyszczą włókna dywanu. Jeżeli będziesz odkurzać tylko twarde powierzchnie, rotacyjne szczotki nie są Ci potrzebne.

Czy końcówki do usuwania sierści są naprawdę skuteczne?

Tak. Niektóre końcówki usuną dosłownie każdy włos Twojego zwierzęcia. Informacja o tym czy odkurzacz wyposażony jest w taką końcówkę powinna znajdować się na pudełku. Jeżeli kupujesz on-line zapewne znajdziesz tę informację także w opisie produktu w danym sklepie internetowym.

Jakie informacje znajdują się na etykiecie energetycznej?

 • Dane dotyczące reemisji kurzu, definiowane są od A do G (oznacza ile procent kurzu może się wydostać z odkurzacza poprzez uszczelki podczas odkurzania).
 • Klasa skuteczności czyszczenia dywanów (A – G, G = skuteczność 90%, A jest najlepsza).
 • Klasa skuteczności czyszczenia twardych podłóg od A do G (G = skuteczność 75 %, A jest najlepsza).
 • Głośność w decybelach
 • Średnie roczne zużycie energii w kWh.
 • Klasa energetycznej skuteczności.

Tanie odkurzaczy już od 79 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking odkurzaczy? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze odkurzacze dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: dobry odkurzacz, jaki kupić odkurzacz.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.