Test nawigacji samochodowych

W dzisiejszych czasach nawigacja jest standardowym wyposażeniem każdego samochodu. Oprócz bezpiecznego przejazdu z punktu A do punktu B najlepsze nawigacje do samochodu potrafią także omijać korki, poinformować o najbliższej stacji benzynowej czy wyznaczyć przejazd przez skomplikowane skrzyżowanie.

Naszym celem jest doradzenie Ci przy wyborze nowej nawigacji. Oferujemy aktualny test wypracowany na podstawie poglądów ekspertów z tej dziedziny. W teście nawigacji do samochodu znajdziesz te najlepsze nawigacje na rynku, które pomyślnie przeszły nasz ranking. Dla większej obiektywności umożliwiamy komentowanie testu, dzięki czemu możesz podzielić się swoimi doświadczeniami.

Test / ranking nawigacji samochodowych jest przydatnym przewodnikiem, z którym nie zgubisz się w ofercie i wybierzesz tą najlepszą nawigację. Dzięki prostemu porównaniu lepiej zorientujesz się i sprawdzisz co najbardziej Ci pasuje.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking nawigacji samochodowych – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Garmin Nuvi 2589LMT Europa798,00 zł
2.TomTom GO 610979,00 zł
3.TomTom Start 60 EU45693,01 zł
4.Navitel E500305,00 zł
5.Garmin Nuvi 56LM Europa449,00 zł
6.TomTom Start 25 CEE449,00 zł

Pokaż całą ofertę czytników ebooków


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepsze nawigacje samochodowe?

  • Rozmiar i rozdzielczość ekranu. Nawigacje z mniejszym ekranem mają mniejsze przyciski na klawiaturze, co może powodować niewygodne wpisywanie adresu, z drugiej strony duży ekran może komuś przeszkadzać i wybierze mniejszy. Zawsze lepiej kupić nawigację z większą rozdzielczością, która umożliwi zobaczenie szczegółów również na małym ekranie.
  • Aktualizacja map. Jak producent rozwiązał problem aktualizacji map? Niektórzy za każdą aktualizację pobierają opłatę, inni oferują dożywotnie darmowe aktualizacje. Standardowo aktualizacje są darmowe przez pierwsze dwa lata, co zazwyczaj wynosi okres gwarancji. Najtańsze modele można aktualizować za darmo przez trzy miesiące, następnie aktualizacje są płatne.
  • Tryb online a tryb offline. Sprawdź co potrafi nawigacja bez połączenia internetowego.
  • Dodatkowe funkcje. Zastanów się nad tym jakie inne funkcje będą Ci potrzebne. Jeżeli nie wykorzystasz przegrywania muzyki, zbędnie nie przypłacaj za tę funkcję. Popularna jest także funkcja cofania lub funkcja Bluetooth, która umożliwi Ci odebieranie połączeń przychodzących za pomocą jednego przycisku na nawigacji.
  • Wytrzymałość baterii. To jest przy zakupie nowej nawigacji bardzo ważna informacja, jeżeli nie chcesz mieć przez cały czas nawigacji podłączonej do ładowarki.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test nawigacji samochodowych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Co oferuje funkcja TMC?

TMC odbiornik, Traffic Message Control, jest niezwykle przydatny, dlatego że uzyskuje aktualne informacje o ruchu drogowym z nadajnika, dzięki czemu dowiesz się o korku zanim do niego wjedziesz. Jeżeli nawigacja samochodowa jest wyposażona w TMC, będziesz potrzebował także anteny RDS TMC.

Czym jest funkcja Point Of Interest?

Nawigacja ma funkcję zwaną “punktem interesu”, która pokazuje na mapie na przykład szpitale, stacje benzynowe, warsztaty samochodowe, hotele czy restauracje w Twojej okolicy. Bardziej nowoczesne zaznaczają także radary.

Co oferuje funkcja PhotoReal?

Funkcja PhotoReal (lub PhotoView lub podobna nazwa) wyznacza bardziej skomplikowane skrzyżowanie bezpośrednio na realnej fotografii z danego miejsca, dzięki czemu poprawnie wybierzesz pas ruchu.

Co oferuje funkcja HUD?

HUD (Head Up Display) wyświetli na przedniej szybie ważne informacje, na przykład maksymalną dozwoloną prędkość. Opakowanie takiej nawigacji zawiera także folię, którą trzeba nakleić na przednią szybę samochodu.

Jak korzystać z mapy interaktywnej?

Nawigacja pokaże szczegółowe informacje o miejscu na mapie, którego dotkniesz palcem.

Co potrafi prosta nawigacja do samochodu?

Dla mniej wymagających dostępne są nawigacje z mniejszym wyświetlaczem, które oferują także wskazówki głosowe, żebyś nie musiał cały czas śledzić ekranu. Zazwyczaj mają wgrane mapy dla 21 krajów europejskich.

Co potrafi nawigacja dla wymagających?

Droższe nawigacje samochodowe mają często wbudowany tuner telewizyjny, mają więcej akcesoriów, dożywotnie aktualizacje map, potrafią wyszukiwać trasę według większej liczby kryteriów (najszybsza, najbardziej ekonomiczna, droga z najmniejszą ilością korków itd.), budynki pokazują w 3D dla bardziej realistycznego obrazu.

Dalej też potrafią wskazać pas ruchu w którym powinieneś kontynuować jazdę, zazwyczaj mają wgrane więcej map, wyjście USB i inne dodatkowe funkcje.


Tanie nawigacja już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking nawigacji samochodowych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze nawigacje dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: jaka nawigacje samochodowe wybrać, dobra nawigacja samochodowa, nawigacja samochodowa ranking.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.