Test lodówek

chłodziarko-zamrażarka KGN36NL30 Lodówka jest podstawowym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego. Jest ona używana bez przerwy, nawet przez kilka lat. Dlatego przy zakupie nowej lodówki powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na design, ale warto też sprawdzić wiele innych aspektów, na przykład ile zużywa energii elektrycznej. Nasz ranking tych urządzeń pomoże Ci zorientować się w szerokiej gamie lodówek oferowanych na rynku.

Test lodówek został stworzony na podstawie danych z różnych renomowanych źródeł, takich jak osobiste doświadczenia użytkowników czy wyniki testów. W naszym teście bierzemy również pod uwagę poglądy publiczności, dlatego że staramy się o jak najbardziej niestronną ocenę danego produktu.

Ogólnie, najlepszą lodówką jest ta, która zużywa najmniej prądu, jej objętość jest dopasowana do potrzeb całej rodziny i spełnia większość Twoich oczekiwań. Nowoczesne lodówki oferują dużo przydatnych funkcji, które w porównaniu ze starszymi modelami znacznie ułatwiają jej codzienne używanie.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking lodówek – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Samsung RB33J3419SS/EF
(5 / 5)2 499,00 złCzytaj recenzje
2.Samsung RB30J3215SA/EF
(5 / 5)1 999,00 złCzytaj recenzje
3.Bosch KGN36NL30
(4,9 / 5)1 849,00 złCzytaj recenzje
4.Gorenje RK 61620 X
(4,9 / 5)1 599,00 złCzytaj recenzje
5.LG GBB60SWGFS
(4,8 / 5)2 599,00 złCzytaj recenzje
6.Electrolux EN3201MOW
(4,6 / 5)1 291 złCzytaj recenzje
7.Liebherr CU 2811 Comfort
(4,4 / 5)1 899,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę LODÓWEK


Jak wybrać najlepsze lodówky?

  • Zastanów się nad tym, jak dużą lodówkę potrzebujesz. Przyjętą normą jest mniej więcej 70 litrów objętości na jedną osobę, dlatego przy zakupie uwzględniamy liczbę osób, które będą korzystać z lodówki. Większe rodziny zapewne sięgną po lodówki amerykańskiego typu. Te mniejsze zaś po standardowe lodówki (lodówka połączona z zamrażarką).
  • Komora zamrażarki. Pojemność zamrażarki połączonej z lodówką zależy od położenia zamrażarki. Jeżeli zamrażarka znajduje się w górnej części lodówki, bywa zazwyczaj mniejsza (objętość do 80 litrów), zamrażarki w dolnej części są większe (standardowo do 120 litrów).
  • Czytaj dane na etykietach. Etykiety zawierają podstawowe informacje o lodówce – klasę energetyczną, roczne zużycie energii elektrycznej (zaokrąglone na liczbę całkowitą), głośność (w decybelach) i użytkową objętość lodówki i zamrażarki.
  • Czytaj recenzje. Doświadczenia innych ludzi, poglądy ekspertów i różne inne recenzje pomogą Ci podsumować główne wady i zalety wybranych lodówek od renomowanych marek (Samsung, Bosch, Elektrolux, Gorenje itp.), które mają na rynku dobre imię i ich jakość została sprawdzona przez czas. Pomocny jest również nasz test lodówek, który oferuje podstawowe porównanie dla lepszej orientacji na rynku.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test lodówek pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Dlaczego dobry wybór lodówki jest tak ważny?

Jak wspominaliśmy na początku artykułu, lodówka to podstawowe wyposażenie każdego domu bez którego praktycznie nie można żyć. Jest elementem wyposażenia, które uważamy za oczywiste i nie zdajemy sobie z tego sprawy, że zużycie energii przez lodówkę wynosi aż 25% całkowitego rocznego zużycia energii elektrycznej. Przed zakupem warto się zastanowić przede wszystkim nad klasą energetyczną i funkcjami lodówki.

Jaka klasa energetyczna jest najbardziej opłacalna?

W dzisiejszych czasach najbardziej oszczędne lodówki to te z klasy A+++. Każdy plus oznacza o 25% niższe zużycie energii. Dużo sprzedawców oferuje lodówki klasy A+++ w bardzo przystępnych cenach, tym bardziej w promocyjnym okresie. Dobrą lodówkę można kupić w bardzo przystępnej cenie.

Lodówka i jej głośność.

Lodówka pracuje 24 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok to sprawia że jej głośność jest bardzo ważnym czynnikiem. Ogólnie jest przyjęte, ze głośność nie powinna być wyższa niż 38 dB. Zawsze warto wybrać lodówkę, której głośność jest niższa od tej wartości (na przykład 35 dB lub 37 dB).

Jaka jest różnica pomiędzy powierzchnią antybakteryjną i filtrem antybakteryjnym?

Powierzchnia antybakteryjna oznacza, ze ściany lodówki zawierają cząsteczki srebra, co zapobiega rozmnażaniu bakterii. Filtr antybakteryjny jest częścią systemu wentylacyjnego – czyści powietrze i absorbuje zapachy.

Jaka temperatura powinna być w lodowce i zamrażalce?

Produkty spożywcze powinny być przechowywane w temperaturze +5 w lodowce i -18 °C w zamrażarce. Jeżeli potrzebujesz szybko zamrozić świeże pokarmy, powinieneś ustawić temperaturę na niższą wartość.


Tanie LODÓWKY już od 799 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking lodówek? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy lodówky dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.