Test kamer samochodowych

MIO wideorejestrator MiVue 618 DRIVE Rejestrator jazdy (DVR kamera – Digital Video Recorder camera) są obecnie używane jako „czarna skrzynia“ w samochodzie, dlatego że nagranie często jest używane jako dowód przy wypadku (potrącenie kolarza, zderzenia ze zwierzętami, potrącenie pijanego człowieka itd.). Najlepsza kamera samochodowa potrafi więcej – ma dużo zaawansowanych funkcji i nowoczesny design, który powoduje, że jest bardziej niewidoczna.

Test (ranking) kamer samochodowych pomoże Ci zorientować się w naprawdę bogatej ofercie rejestratorów jazdy na rynku. Test, mimo poglądów ekspertów, uwzględnia także wyniki spółek przeprowadzających testy, dlatego będzie świetną inspiracją przy zakupie. Pamiętaj, że najlepsza kamera samochodowa to taka, która odpowiada Ci, jako kierowcy. Doradzimy Ci na co uważać przy zakupie .

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking kamer samochodowych – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.MIO MiVue 785 GPS
(5 / 5)625,00 złCzytaj recenzje
2.MIO MiVue 618 DRIVE
(5 / 5)509,00 złCzytaj recenzje
3.TrueCam A7s Radar
(4,8 / 5)579,00 złCzytaj recenzje
4.Niceboy Q5
(4,8 / 5)349,00 złCzytaj recenzje
5.TrueCam A4
(4,7 / 5)345,00 złCzytaj recenzje
6.LAMAX Drive C7
(4,6 / 5)339,00 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę KAMER SAMOCHODOWYCH


Jaki rejestrator jazdy wybrać?

  • Full HD. Jeżeli zamierzasz kupić kamery samochodowe, wybieraj tylko pomiędzy tymi, które mają rozdzielczość full HD. Rozdzielczość 640 x 480 nie jest wystarczająca a HD 720p, ze względu na jakość, również może być niewystarczająca jako dowód przy zderzeniu czy innym wypadku. Sens ma tylko zakup kamery full HD z 30 klatkami na sekundę.
  • Kąt widzenia powinien być pomiędzy 110° a 150° lub nawet do 170°, tak żeby było widać wszystko, co ważne. Jeżeli kąt widzenia byłby większy, obiekty mogłyby być niewyraźne. Mniejszy kąt widzenia nie obejmie samochodów jadących z naprzeciw lub świateł.
  • Funkcje kamery. Kamera powinna mieć możliwość automatycznego wyłączenia wyświetlacza (jeżeli ma wyświetlać) dlatego, że podczas jazdy świecący wyświetlać może przeszkadzać kierowcy. Dalszą funkcją, której nie może brakować jest automatyczne nagrywanie, aby kamera mogła pracować bez przerwy (jeżeli karta pamięci się zapełni, automatycznie zostaną usunięte najstarsze nagrania). Data i czas powinny znajdować się w nagraniu.
  • Optyka kamery. Plastikowa soczewka może mieć pozytywny wpływ na cenę, ale z drugiej strony nie jest zbyt wytrzymała. Ogólnie wiadome jest , że dobra soczewka dobrze sobie poradzi przy gorszych warunkach świetlnych.
  • Kodowanie videa. Zwyczajne kamery zapisują video w formacie M-JPEG, pliki są wtedy dosyć duże i jest potrzebna duża karta pamięci. W przypadku kiedy zastosowany jest format .mkv lub H264 zaoszczędzisz miejsce na karcie pamięci. Standardowo jedna godzina nagrań zajmie mniej więcej 6 GB, na podstawie tego musisz wybrać kartę pamięci.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test kamer samochodowych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czym jest G sensor?

Jest to grawitacyjny czujnik, który w razie zderzenia lub gwałtownego zahamowania zakończy nagrywanie i nagranie zapisze do oddzielnego folderu.

Czym jest Motion Detect?

Rejestrator jazdy włączy nagrywanie kiedy zauważy ruch. Ta funkcja jest przydatna kiedy samochód jest zaparkowany. Kamera w większości przypadków włącza się po uruchomieniu silnika.

Czym jest WDR (Wide Dynamic Range)?

WDR zapewni bardziej jasny i stabilny obraz przy gorszych warunkach.

Jaki uchwyt jest najlepszy?

Uchwyt powinien być dopasowany do Ciebie i Twojego samochodu. Ogólnie powinien być pewny i krótki. Dzięki temu, że jest krótki zostanie niezauważony.

Kamera w samochodzie a prawo.

Jesteś zobowiązany powiadomić osobę, która znajduje się na nagraniu. Jeżeli nagranie nie będzie służyło jako dowód, powinieneś je usunąć w ciągu 7 dni.


Tanie kamery samochodowe już od 59 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking kamer samochodowych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy rejestrator jazdy dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: kamery samochodowe ranking, rejestrator jazdy ranking, test rejestratorów jazdy.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.