Test ekspresów do kawy

Ekspres do kawy Phillips HD8841 Ekspres do kawy jest, dla wszystkich pasjonatów kawy, częścią ich życia. Jeżeli należysz do tej grupy, zapewne zgodzisz z powiedzeniem, że smak kawy zależy od sposobu przygotowania i dlatego warto przy zakupie skupić się na tych najlepszych ekspresach.

Przygotowaliśmy dla Ciebie przejrzysty test / ranking ekspresów do kawy, żeby ułatwić Ci wybór i orientację na rynku. Nasz test przygotowany jest na podstawie zagranicznych testów, poglądów ekspertów z tej dziedziny jak i opinii publicznej. Staramy się także odpowiadać na pytania konsumentów – takie pytania są dla kupujących bardzo interesujące i pomocne.

Najlepsze ekspresy do kawy na naszym rynku wniosą do Twojego domu poczucie luksusu i wygody. Kawa przygotowana w Twojej kuchni może smakować tak samo jak zrobiona przez prawdziwego profesjonalistę. Podstawa, to wybór dobrego ekspresu, dlatego w teście będziemy skupiać się na ekspresach dźwigniowych, automatycznych i kapsułkowych.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking automatycznych ekspresów do kawy – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.De'Longhi ECAM 350.55
(5 / 5)2 429,00 złCzytaj recenzje
2.De'Longhi ECAM 23.463
(5 / 5)2 459,00 złCzytaj recenzje
3.Saeco HD 8916/09
(4,8 / 5)2 599,00 złCzytaj recenzje
4.De'Longhi Magnifica S ECAM 21.117
(4,7 / 5)1 459,00 złCzytaj recenzje
5.De'Longhi ECAM 550.55
(4,7 / 5)3 999 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę automatycznych ekspresów


Test / ranking kapsułkowych ekspresów do kawy – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.NESPRESSO Essenza Mini XN1101
(5 / 5)397 złCzytaj recenzje
2.NESPRESSO DeLonghi EN550
(5 / 5)1 129 złCzytaj recenzje
3.NESPRESSO Delonghi CitiZ EN 167
(5 / 5)672,00 złCzytaj recenzje
4.illy ekspres Francis X7.1.
(3,5 / 5)649,00 złCzytaj recenzje
5.Bosch TAS 3202
(3 / 5)299 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę kapsułkowych ekspresów


Test / ranking ekspresów kolbowych do kawy – TOP 4

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.De'Longhi EC 685
(5 / 5)739,00 złCzytaj recenzje
2.SAGE BES870
(4,9 / 5)3 439,00 złCzytaj recenzje
3.De'Longhi ECO 311
(4,8 / 5)549,00 złCzytaj recenzje
4.Electrolux EEA 111
(3,8 / 5)359 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę ekspresów kolbowych


Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?

 • Sposób obsługi. Pomiędzy ekspresem dźwigniowym i automatycznym jest duża różnica. Automatyczny zrobi wszystko bez Twojej pomocy a dźwigniowy pozostawi dużą część pracy dla Ciebie. Wybieraj na podstawie tego, jak często będziesz w domu przygotowywał kawę.
 • Kawa mielona czy kapsułki? Kawa mielona jest tańsza i zapewne jesteś do niej przyzwyczajony. W kapsułce kawa jest dokładnie dawkowana dzięki czemu przygotowanie latte czy cappuccino jest za jej pomoca łatwiejsze.
 • Ciśnienie. Ekspres nie powinien mieć mniejszego ciśnienia niż 9 bar. Optymalne ciśnienie do przygotowania naprawdę dobrej kawy wynosi 15 bar.
 • Pytaj się o funkcje. Cena ekspresu do kawy zależy głownie od tego co taki ekspres potrafi i jakie ma funkcje. Jeżeli pijesz cały czas taką samą kawę, wystarczy Ci tańszy model, ale jeżeli chcesz próbować nowych odmian kawy, warto kupić ekspres z bogatszą ofertą funkcji do przygotowania kawy.
 • Konserwacja. Opieka nad ekspresem do kawy nie powinna zabierać Ci dużo czasu. Jeżeli sprzedawca powie, że wystarczy ekspres opłukać, w rzeczywistości będzie trzeba zrobić trochę więcej. Może się okazać że istnieje potrzeba czyścić go po każdej filiżance kawy i to na pewno nie jest przyjemne. Na rynku dostępne są ekspresy do kawy z automatycznym ociekaniem albo myciem środka. Ekspres o naprawdę wysokiej jakości potrafi konserwować się sam.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test ekspresów do kawy pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Które ekspresy są ręcznie obsługiwane?

Do manualnych ekspresów należą dźwigniowe, mokka ekspresy i ekspresy dedykowane do przygotowania przefiltrowanej kawy.

Jakie ekspresy są automatyczne?

Do automatycznych ekspresów należą ekspresy kapsułkowe, półautomatyczne i w pełni automatyczne.

Jaka powinna być temperatura wody?

Temperatura wody powinna być pomiędzy 87 °C i 93 °C. Dobry producent zamieszcza tę informację na opakowaniu, tak żeby każdy mógł ją przeczytać jeszcze przed zakupem. Jeżeli nie znajdziesz tej informacji na pudełku zdecyduje się lepiej na kupno innego ekspresu od niezawodnego producenta. Niższa lub wyższa temperatura wody znacząco wpływa na smak kawy.

Jak działa ekspres dźwigniowy?

Ekspresy dźwigniowe wymagają obsługi, dlatego należą do ekspresów manualnych. Trzeba w nich dawkować kawę i wybrać grubość mielenia. Z tego powodu musisz znać ilość kawy potrzebną do przygotowania konkretnej odmiany a także grubość zmielenia. Kawa z takiego ekspresu ma wyrazisty smak i jest bardziej aromatyczna. Niektóre modele pracują z już zmieloną kawą, wtedy nie ma konieczności jej mielenia. Ich cena jest niższa, ale musisz znać cały proces kawy tak żeby Ci smakowała i żebyś był zadowolony.

Jak działa mokka ekspres?

Ekspres mokka służy tylko do przygotowania podstawowej kawy. Zaletą jest, że za jednym razem możesz przygotować więcej filiżanek, ale ekspres musisz umyć po każdy gotowaniu . Składa się on głównie z prostych części.

Jaka jest przefiltrowana kawa?

Filtrowana kawa robiona jest w podstawowym ekspresie, który przeznaczony jest do robienia tylko tego typu kawy. Działanie jest proste – ekspres ogrzeje wodę, która wraz z mieloną kawą przecieka przez filtr do filiżanki lub innego pojemnika. W ten sposób możesz przygotować więcej filiżanek za jednym razem, ale kawa jest niewyraźna i ma słaby aromat. Ten rodzaj ekspresu przyda się głównie tym osobom, które piją kawę przez cały dzień.

Jak działa w pełni automatyczny ekspres do kawy?

Automatyczny ekspres zrobi za Ciebie wszystko, ty tylko przyjdziesz i weźmiesz już gotową kawę. Sam zmieli potrzebną ilość kawy, dobierze grubość zmielenia, potrafi dawkować mleko, odgrzać wodę i automatycznie się wyczyścić. Oprócz standardowego espresso przygotują różne napoje, na przykład latte, cappuccino, latte macchiato. Taki ekspres jest nadzwyczajnie wygodny i przyda się w każdym domu dlatego, że oszczędza czas.

Jak działa półautomatyczny ekspres?

Półautomatyczny ekspres jest tańszy od automatycznego i wymaga obsługi. Niektóre modele trudniej czyścić, do innych trzeba wsypać kawę, nie są wyposażone w młynek lub musisz podłączyć zewnętrzny pojemnik z mlekiem.

Jak działa ekspres kapsułkowy?

Ekspres kapsułkowy to najprostszy i najwygodniejszy sposób przygotowania kawy. Nie musisz dosypywać kawy albo dolewać mleka. Wszystkie potrzebne składniki w potrzebnej ilości znajdują się w kapsułce. Ekspres za pomocą kapsułki przygotuje nie tylko espresso ale też cappuccino, latte macchiato, gorącą czekoladę, kakao lub herbatę z mlekiem. Przy zakupie warto sprawdzić jakie kapsułki oferuje producent ekspresu, dlatego że kapsulki innych producentów mogą nie pasować do Twojego ekspresu. Dla tych, którzy piją kawę codziennie wadą może być właśnie dokupowanie kapsułek. Wybór to kwestia preferencji osobistych, komuś bardziej podpasuje ekspres automatyczny z dosypywanie mielonej kawy inny wybierze ekspres kapsułkowy.

Gdzie mogę kupić kapsułki?

Kapsułki dostępne są w sieciach supermarketów, sklepach RTV AGD, specjalizowanych sklepach z kawą i w sklepach internetowych..

Które funkcje są przydatne?

 • Ogrzewanie filiżanki lub kubka jest bardzo ważne, dlatego że kawa wtedy smakuje jeszcze lepiej.
 • Możliwość wyboru ilości i intensywności kawy umożliwi Ci raz wypić kawę mocniejszą a raz bardziej delikatną.
 • Przydatna jest także regulacja wysokości ekspresu – przygotujesz kawę do malej filiżanki lub do większego kubka.
 • Dysze na mleko będzie chwalił każdy, kto uwielbia bogatą pianę.
 • Automatyczne ociekanie zapobiega tworzeniu kamienia wodnego.
 • Ekran dotykowy jest nie tylko stylowy, ale zaoferuje także łatwiejsze sterowanie.
 • Automatyczne przygotowanie kawy zapewni Ci kawę od razu po przyjściu do domu z pracy. Ekspres przygotuje kawę w wybranym czasie i bez Twojej asystencji.
 • Tryb ekologiczny automatycznie wyłączy ekspres jeżeli nie będzie on używany.

Czy zapotrzebowanie mocy jest ważne?

Zapotrzebowanie mocy to wskaźnik, który określa ile czasu ekspres będzie się nagrzewać zanim przygotuje napój. Jeżeli tempo Twojego życia jest szybkie wybierz ekspres z większym zapotrzebowaniem mocy.


Tanie ekspresy do kawy już od 189 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking ekspresów do kawy? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze ekspresy do kawy dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: jaki ekspres do kawy, dobry ekspres do kawy, ranking ekspresów do kawy.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.