Test automatycznych odkurzaczów

Automatyczny odkurzacz będzie pomocny w każdym domu, przede wszystkim dzięki temu, że zaoszczędzi Twój wolny czas. Już nie będziesz musieć odkurzać, po prostu wyjdziesz do pracy i kiedy wrócisz pokoje będą poodkurzane. Ranking automatyczne odkurzacze poradzą sobie nawet ze zwierzęcą sierścią, ludzkimi włosami i innymi nieczystościami.

Test automatycznych odkurzaczów podsumowuje te najlepsze odkurzacze roboty na naszym rynku. Wybieraliśmy je na podstawie wyników zagranicznych testów oraz poglądów ekspertów z tej dziedziny. Dla zachowania największej bezstronności możesz również Ty dodać swoją opinię. Ranking zawiera także doświadczenia czytelników z wybranymi odkurzaczami.

Mimo testów możesz przeczytać także przewodnik pomocny przy zakupie nowego odkurzacza automatycznego, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking odkurzaczy automatycznych – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.iRobot Roomba 8862 999,00 zł
2.iRobot Roomba 8802 899,00 zł
3.IROBOT Roomba 786p1 999,00 zł
4.iRobot Roomba 6511 588,00 zł
5.Ecovacs D731 838,00 zł
6.ETA 1490 BOLERO999,00 zł
7.Samsung VCR8875T3A/XEO1 999,00 zł

Pokaż całą ofertę odkurzacz automatyczny


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepszy odkurzacz automatyczny?

  • Ładowanie i wytrzymałość. Automatyczne odkurzacze na jedno naładowanie mogą odkurzać zazwyczaj koło 80 minut, po czym wyłączą się na miejscu lub wrócą do stacji bazowej (w zależności od modelu). Wytrzymałość baterii jest bardzo ważnym aspektem.
  • Czujniki odkurzacza. Czujniki automatycznego odkurzacza mniej więcej oznaczają w jakim stopniu jest on samodzielny. Dzięki nim odkurzacz znajduje przeszkody, poradzi sobie z kablami na ziemi i nie spadnie ze schodów. Są one niezbędne.
  • Stacja bazowa i umiejętność powrotu do niej. Tańsze odkurzacze automatyczne odkurzają do momentu rozładowania, po czym stają w miejscu i wymagają ładowania, jeżeli mają odkurzać dalej. Droższe modele automatycznie po rozładowaniu wracają do stacji bazowej i po naładowaniu kontynuują odkurzanie w miejscu gdzie zostało zakończone.
  • Pojemnik na kurz. Osobom mieszkającym w bloku wystarczy odkurzacz z mniejszym pojemnikiem, natomiast jeżeli mieszkasz w domu rodzinnym lub masz zwierzaka, warto dopłacić za większą pojemność zbiornika na kurz.
  • Dodatkowe funkcje. Odkurzacz samojezdny mogą być wyposażone w specjalne szczotki przeznaczone do sprzątania zwierzęcej sierści lub większą moc ssania do odkurzania niektórych rodzajów dywanów. To Ty wiesz jaki masz dom i jakie wymagania masz w stosunku do odkurzacza. Rzeczą oczywistą są specjalne filtry dla alergików. Drogie modele wyposażone są także w mop, dzięki czemu potrafią nabłyszczać podłogi. Ze względu na cenę warto zastanowić się czy taka funkcja będzie Ci potrzebna.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test odkurzaczy automatycznych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czy odkurzacz automatyczny może odkurzać również dywany?

Niektórzy z nas mają w domu podłogi pokryte dywanami. Niektóre modele odkurzaczów poradzą sobie również z mniejszymi dywanikami z krótkimi włóknami (zazwyczaj do 1,5 cm). Do odkurzania dywanów z długimi włóknami odkurzacze automatyczne nie nadają się.

Do odkurzania jakich podłóg odkurzacze automatyczne są przeznaczone?

Wszystkie odkurzacze automatyczne przeznaczone są do odkurzania drewnianych podłóg, linolea, korku, parkietu lub terakoty.

Czy odkurzacz automatyczny wyczyści również róg pokoju?

Tak. Jeżeli jest wyposażony w wystarczająca długie szczoteczki, bez problemów wyczyści także rogi pomieszczenia.

Czy można ustawić odkurzacze automatyczne na czas (opóźniony start)?

Niektóre automatyczne odkurzacze dysponują możliwością ustawienia czasu, dzięki czemu wiedzą o której godzinie mają zacząć odkurzać. Kiedy wrócisz do domu, podłogi będą czyste.

Jakiej opieki wymaga odkurzacz automatyczny?

Automatyczne odkurzacze wymagają czyszczenia, ale według niektórych użytkowników proces ten jest prostszy niż u klasycznych odkurzaczów i zajmuje tylko kilka minut. Po każdym odkurzaniu należy opróżnić pojemnik na kurz i mniej więcej co czwarte odkurzanie wyczyścić szczoteczki. Raz na jakiś czas (informacja powinna być w instrukcji obsługi) powinno się wymieniać filtry.


Tanie odkurzacze automatyczne już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking odkurzaczy automatycznych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze odkurzaczy robotów dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: odkurzacz robot test, odkurzacz samojezdny ranking, odkurzacz automatyczny ranking.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.