Test akumulatorów samochodowych

Najprostszym sposobem jest wymiana akumulatora bezpośrednio na stacji obsługi, gdzie nie musisz jako właściciel samochodu wybierać właściwego rodzaju. Nie każdy kierowca chce tę usługę zrzucić na serwis – bardziej polegają na własnych umiejętnościach lub chcą kupić akumulator, a następnie po prostu oddać do wymiany. Jeśli jesteś jednym z tych odważniejszych, musisz znać przede wszystkim właściwy typ akumulatora.

Oprócz tego, że znajdziesz tu aktualny test akumulatorów samochodowych, uzyskasz również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Poznasz podstawowe informacje, na podstawie których o wiele łatwiej kupisz odpowiedni akumulator samochodowy do samochodu bez konieczności posiadania instrukcji od producenta. Co więcej, nasz ranking przedstawia najlepsze akumulatory samochodowe na rynku, co daje Ci przegląd oraz pozwoli lepiej zorientować się w szerokiej ofercie wielu producentów.

Na tej stronie test akumulatorów jest stale aktualizowany według nowych wyników firm testujących. Jeśli masz jednak własne doświadczenia z jakąś marką lub wypróbowałeś jedną z wyżej wymienionych marek i chcesz podzielić się swoją wiedzą, dołącz do dyskusji; w ten sposób pomożesz innym w wyborze.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking akumulatorów samochodowych – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.EXIDE Premium 12V 64Ah 640A (EN)285,00 zł
2.Varta BLUE dynamic 12V 74Ah 680A369,00 zł
3.Varta Silver Dynamic E44 12V 77 Ah / 780 A335,00 zł
4.Bosch Silver S5 74Ah 750A320,00 zł
5.Jenox Gold 077624Z 12V 77 Ah / 770 A 235,00 zł

Pokaż całą ofertę akumulatorów samochodowych


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepszy akumulator samochodowy?

 • Napięcie akumulatora samochodowego. Zdecydowana większość samochodów osobowych potrzebuje akumulatora samochodowego o napięciu 12 V., do bardzo starych samochodów (Trabant i starszych) potrzebny jest akumulator o napięciu 6 V.
 • Prąd rozruchowy. Ogólnie wynosi około 600A.
 • Pojemność baterii. W przypadku samochodów benzynowych wystarczy pojemność 60Ah, samochody z silnikiem diesla potrzebują pojemności ponad 70 Ah.
 • Bieguny akumulatora. Można uogólnić, że samochody europejskie mają biegun dodatni po prawej stronie, samochody azjatyckie po lewej stronie. W niektórych modelach samochodów może to wyglądać inaczej.
 • Przeczytaj informacje na temat starych baterii. Wreszcie, najlepsza rada: jeśli dane na starej baterii są nadal czytelne, przeczytajcie z nich jak najwięcej informacji. Na pewno będą wspomniane tam takie dane jak: napięcie, pojemność baterii i prądu rozruchowego. Stara bateria może posłużyć przynajmniej orientacyjnie przy zakupie nowego wymiaru.
 • Nie wymagajaca częstej konserwacji czy wymagająca. Akumulatory nie wymagające konserwacji są lepiej dostosowane do nowych typów pojazdów, starsze samochody wymagają konserwacji akumulatora.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test akumulatorów samochodowych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Nowy akumulator musi być ładowany?

Nowy akumulator jest gotowy do użycia, nie trzeba go ladować.

Jak wybrać akumulator, jeśli nie znam szczegółów i nie jestem pewien, poprawności parametrów?

Sprawdź listę kompatybilnych linii akumulatorów samochodowych w oparciu o markę samochodu, rodzaj samochodu i rok produkcji.

Kupować online czy w sklepie fizycznym?

W sklepie internetowym ceny bywają niższe, najbardziej renomowane e-sklepy oferują porady online, poprzez e-mail lub telefonicznie. Do sklepu fizycznego, można przywieźć stary akumulator samochodowy i na tej podstawie wybrać nowy.


Tanie akumulatory samochodowe już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking akumulatorów samochodowych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze akumulatory samochodowe dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: jaki akumulator do samochodu wybrać, dobre akumulatory samochodowe, ranking akumulatorów samochodowych.

3 komentářů

 1. Kasa

  Exide na pierwszym miejscu??? Kompletnie się z tym nie zgadzam… O ile można polemizować z jakością Boscha czy Warty (tyle samo fanów co rozczarowanych) to tutaj to jest jakieś nieporozumienie. Ciekawy jestem jak przebiegają testy na podstawie których powstał ten ranking. 
  Moim zdaniem Jenox ma niezasłużenie ostatnie miejsce. Spokojnie dorównuje o ile nie przebija jakością Boscha i Wartę. Z Wartą to chyba kwestia przypadku, jak na loterii ale Jenox zdecydowanie mam pozytywne doświadczenia i nie spotkałem się z negatywnym rozczarowaniem (poza siecią) tymi akumulatorami.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.