Test / ranking stacji pogodowych

Minimalnie raz w życiu na pewno zdarzyło Ci się , że przygotowałeś się do wyjścia według prognozy pogody z telewizji, ale rzeczywistość była zupełnie inna. Prognozy pogody w telewizji są skierowane bardziej na dany obszar, w celu poinformowania na ogół o pogodzie w danym regionie. Smartfony są w prognozowaniu trochę lepsze, ale dokładne dane o pogodzie w danej lokalizacji można uzyskać jedynie z wysokiej jakości stacji meteorologicznych.

Najlepsze stacje pogodowe przypominają o przekroczeniu temperatury w zależności od ustalonych przez Ciebie granic, rysują wykresy prognoz rozwoju i podkreślają konieczność podlewania kwiatów w ogrodzie przed domem. To wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych, ponieważ różnych rodzaji stacji meteorologicznych jest więcej niż wystarczająco.

Po to byś mógł podjąć dobrą decyzję i dobrze wykorzystać “te swoją” stację meteorologiczną spełniającą Twoje oczekiwania, zapoznaj się przed zakupem z naszym testem domowych stacji pogodowych, który przynosi aktualne listy stacji meteorologicznych od różnych producentów. Test pomoże Ci zorientować się, tak abyś mógł wybrać to co najlepsze dla Twojego domu.

Ranking stacji pogodowych jest uzupełniony o porady i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które kupujący mogą zadać. Ranking jest regularnie aktualizowany, więc przyniesie Ci rzetelnych informacji o wynikach niezależnych firm badawczych.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking stacji pogodowych – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Hama EWS-860199,00 zł
2.TFA 35.1129.01250,00 zł
3.TFA 35.5017316,95 zł
4.Netatmo Weather Station + Modul299,00 zł
5.Oregon Scientific WMR88 Pro699,00 zł
6.Sencor SWS 280163,61 zł
7.EMOS E 5018 AOK-5018B129,00 zł

Pokaż całą ofertę stacji pogodowych


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepszą domową stacje meteorologiczną?

 • Według własnych wymagań. Potrzebujesz szczegółowych informacji na profesjonalnym poziomie, albo wystarczy Ci prosta stacja meteorologiczna? Skorzystasz z dodatkowych czujników, na przykład przeznaczonych do ziemi? Będziesz korzystać z wbudowanego budzika lub pobierania danych pogodowych na komputer / tablet?
 • Opcje wyświetlania. Tańsze stacje pogodowe dostarczają użytkownikom jedynie informacje o pogodzie, inne są również zdolne do wyświetlania grafiki w zależności od tego, jaka pogoda była zarejestrowana za dany okres. Na rynku są również dostępne luksusowe domowe stacje meteorologiczne, które mogą wyświetlać pogodę w wymiarze 3D. Przydatne są jednak te stacje, które mają co najmniej podświetlenie, lub zmieniają kolor w zależności od pogody (słonecznie, zachmurzenie, deszcz, i in.).
 • Wielkość wyświetlacza. Jeśli będziesz używać stacji meteorologicznej w sypialni i planujesz postawić ją przy łóżku, tuż po przebudzeniu chętniej spojrzysz na mniejszy ekran, na którym w razie potrzeby zmienisz dane. Większy ekran bez alarmu docenisz, na przykład, w salonie lub w korytarzu, gdzie przed wyjazdem znajdziesz informacje o pogodzie.
 • Rodzaje domowych stacji meteorologiczne. Najczęściej kupowane są domowe stacje meteorologiczne z własnym pomiarem ciśnienia, ponieważ niezawodnie prognozują pogodę dla miejsca, w którym dokładnie się znajdujesz. Na rynku dostępne są również stacje meteorologiczne pracujące na danych z internetu, prognozach pogody lub systemie Meteoline (dane meteorologiczne są przetwarzane i takie stacje mają specjalny dekoder pokazujący pogodę dla danego obszaru). Niektóre domowe stacje meteorologiczne łączą kilka rodzajów.
 • Przewodowe i bezprzewodowe stacje meteorologiczne. Bezprzewodowe mają czujniki mierzenia sond o zasięgu najczęściej do 100 metrów, muszą być umieszczone w określonej odległości w celu prawidłowej pracy stacji meteorologicznej. Przewodowe są podłączone do czujnika kablem, przy czym drugi koniec trzeba umieścić na zewnątrz.
 • Sposób zasilania. Mniejsze i łatwiejsze stacje meteorologiczne zasilane są na baterie, wydajniejsze potrzebują źródła zasilania z sieci.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test ranking stacji pogodowych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Nową domową stację meteorologiczną należy skonfigurować?

Tak. W większości przypadków, trzeba po pierwszym włączeniu ustawić wysokość w metrach i wprowadzić ciśnienie powietrza w hPa. Niektóre domowe stacje meteorologiczne potrzebują również współrzędnych (długość i szerokość geograficzną).

Ile sond pomiarowych mają domowe stacje meteorologiczne? Gdzie można je umieścić?

Domowe stacje meteorologiczne posiadają najczęściej trzy sondy:

 • ciśnienia barometrycznego,
 • temperatury zewnętrznej,
 • wilgotności.

Jeśli domowa stacja meteorologiczna posiada czujnik do pomiaru ciśnienia atmosferycznego, może przewidzieć pogodę, co z pewnością docenisz.

Umieszczone są tak, aby nie miały na swojej drodze zbyt wielu przeszkód oraz żeby znajdowały się co najmniej jeden metr nad ziemią. Na przykład często umieszczane są na parapecie, poręczy, pod altaną itd., ale nigdy na domu (mogłyby zmierzyć niepoprawnie temperaturę promieniującą z wnętrza).

Najdroższe domowe stacje meteorologiczne mają dodatkowe sondy pomiarowe umożliwiające monitorowanie, na przykład:

 • wilgoć w glebie, co przypomni Ci konieczność podlania ogrodu,
 • sprawdza temperaturę wody w basenie,
 • mierzy wielkość promieniowania UV.

Jakie cechy posiadają domowe stacje meteorologiczne?

Zależy to głównie od rodzaju stacji meteorologicznej i możliwości sond pomiarowych. Domowe stacje meteorologiczne mogą również, na przykład:

 • zmierzyć kierunek wiatru, wilgotność, opady deszczu, mają możliwość do tworzenia kopii zapasowej danych do komputera, pokazują fazy księżyca, posiadają alarm (sygnał dźwiękowy, gdy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi powyżej 30 ° C lub gdy wilgotność względna spada poniżej progu), etc.

Tanie stacje meteorologiczne już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking stacji pogodowych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze stacje pogody dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: stacje pogodowe opinie, jaka stacja pogodowa, dobra stacja pogody.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.