Ranking trampolin (test 2018)

Trampolina z siatką zabezpieczającą i drabinką Top Jump 366cm Skakanie, podobnie jak bieganie czy pływanie, jest naturalnym sposobem poruszania się. Na trampolinie ruszamy się zupełnie spontanicznie bez większego wysiłku. Najlepsze trampoliny pomagają nam poprzez zabawę uzyskać lepszą sylwetkę, poprawiają kondycję i pozwalają czuć się szczęśliwiej. Świetną wiadomością jest to, że na trampolinie będzie również chętnie skakało Państwa dziecko, ponieważ to właśnie nasze latorośle skaczą z prawdziwą radością.

Jak jednak wybrać trampolinę, która będzie bezpieczna i równocześnie spełni wszystkie Państwa wymagania? Test / ranking trampolin, obejmujący najlepsze dostępne obecnie modele, został opracowany na podstawie wyników opinii klientów zebranych przez renomowane firmy testujące. W dodatku test jest regularnie aktualizowany, aby nasi czytelnicy mieli zawsze świeże informacje.

Pamiętajcie Państwo o tym, że Wy także możecie wziąć udział w dyskusji przesyłając swoje opinie.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking trampolin – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Top Jump 366cm
(5 / 5)2 089,00 złCzytaj recenzje
2.inSPORTline Sun 396 cm
(5 / 5)2 149,00 złCzytaj recenzje
3.inSPORTline Sun 305 cm
(4,9 / 5)1549,00 złCzytaj recenzje
4.Top Jump 244cm
(4,9 / 5)1219,00 złCzytaj recenzje
5.inSPORTline Froggy PRO 305 cm
(4,8 / 5)989,00 złCzytaj recenzje
6.inSPORTline Lily 183 cm
(4,7 / 5)1 049,00 złCzytaj recenzje
7.inSPORTline Cordy 114 cm
(4,5 / 5)139,90 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę trampolin


Jak wybrać najlepszą trampolinę?

 • W środku czy na zewnątrz. Obecnie są dostępne w sprzedaży trampoliny przeznaczone do użytku na zewnątrz, ale także poręczne trampoliny do użytku wewnątrz pomieszczeń. W pierwszym przypadku potrzebny jest specjalny pokrowiec ochronny, który może być częścią zestawu lub trzeba będzie go dokupić. Zaletą jest jednak to, że w przypadku posiadania dużego ogrodu, można sobie pozwolić nawet na trampolinę o średnicy 400 cm, która zapewni niezapomniane przeżycia. Trampoliny przeznaczone do pomieszczeń są oczywiście mniejsze, wiele modeli można złożyć i schować pod łóżko lub do szafy.
 • Bezpieczeństwo i certyfikaty. Jeśli trampolina posiada znak „GS“ oznacza to, że jej bezpieczeństwo zostało sprawdzone. Obecnie już większość trampolin posiada ten znak, ale dla pewności należy sprawdzić przed zakupem, czy znajduje się on na opakowaniu lub został umieszczony w innym miejscu. Wiarygodny jest również certyfikat EN1176, który gwarantuje dłuższą żywotność trampoliny. Zawsze należy pytać o certyfikaty i o to czy produkt spełnia normy bezpieczeństwa.
 • Siatki ochronne trampoliny. Siatki ochronne są ważne i dlatego powinny być nieodłącznym elementem każdej trampoliny. Jeśli w zestawie nie ma siatki, to w trosce o własne bezpieczeństwo należy ją koniecznie dokupić, by zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym użytkownikom trampoliny. W ofercie znajdują się też niezwykle praktyczne dolne siatki ochronne, które rozpina się pod trampoliną, by zwierzę lub małe dziecko nie mogło pod nią wejść. Siatki ochronne mogą być umieszczane przed lub za sprężynami.
 • Akcesoria do trampolin. Oprócz siatek ochronnych można kupić na przykład praktyczny pokrowiec ochronny, by zabezpieczyć trampolinę przed deszczem. Wielu właścicieli trampolin jest zadowolonych z drabinek, dzięki którym o wiele łatwiej mogą wejść na trampolinę, zwłaszcza wtedy, gdy kupili wyższy model (czasami taka drabinka jest już częścią zestawu).
 • Marki trampolin i cena. Jeśli chcecie Państwo tylko trampolinę (bez siatek i akcesoriów), wtedy cena tych większych to około 900 zł, a ceny mniejszych zaczynają się od 400 zł, oczywiście dotyczy to trampolin naprawdę dobrej jakości. Należy również szukać zestawów, ponieważ jeśli później okaże się, że jest potrzebny pokrowiec ochronny, siatka, a możliwe, że także drabinka – prościej jest zakupić cały zestaw niż szukać ich oddzielnie. Jeśli chodzi o marki, to do najlepiej sprzedających się trampolin należą na przykład Insportline, Top Jump, .
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test odkurzaczy pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Jaki jest wybór siatek ochronnych?

Siatka ochronna umieszczona przed sprężynami pozwala skakać wyłącznie na powierzchni, gdzie nie ma sprężyn, co zdaniem wielu ekspertów jest bezpieczniejsze, ponieważ sprężyny znajdują się za siatką ochronną. Nie ma więc zagrożenia, że skoczy się na sprężyny.

Siatka ochronna umieszczona za sprężynami oznacza więcej miejsca do skakania, ale może się zdarzyć, że użytkownik skoczy na sprężyny, które powinny być zabezpieczone odpowiednią osłoną.

Czy jest mi potrzebna siatka ochronna?

Tak. Już sama trampolina znajduje się na pewnej wysokości nad ziemią, a lądowanie po przypadkowym wyskoczeniu poza miejsce do skakania jest bardzo niebezpieczne dla dzieci i dorosłych.

Jaką wysokość powinna mieć siatka ochronna?

Siatka ochronna powinna sięgać do wysokości około 3,5 m, ponieważ można skakać na wysokość ponad 2 m, aby więc spełniała swój cel musi być odpowiednio wyższa.

Jakie rozmiary i kształty trampolin są dostępne?

Do najlepiej sprzedających się należą trampoliny o średnicy 400 cm, 305 cm, 240 cm (należy odliczyć miejsce na sprężyny).

Ogólną zasadą jest, że im większa trampolina, tym więcej zabawy ze skakania. Mniejsze rozmiary (poniżej 240 cm) już nie są już przeznaczone dla dorosłych.

Trampolina nie musi być tylko okrągła, w ofercie są na przykład również trampoliny wielokątne. Na rynku są nawet trampoliny plandekowe oraz wpuszczane w ziemię podobne do wpuszczanych basenów.

Jakie sprężyny mają trampoliny?

Mocne i dłuższe sprężyny zapewniają lepsze wybicie się, czyli również wyższe i dające więcej zabawy skoki. Sprężyny zawsze muszą być dobrze osłonięte, aby nawet przypadkiem nie można się było o nie skaleczyć podczas zabawy.

Czy chować trampolinę zewnętrzną podczas niepogody?

Pokrowiec ochronny chroni trampolinę latem przed deszczem, a także na wiosnę lub jesienią przed działaniem warunków atmosferycznych. Zasadniczo należy jednak chować trampolinę na zimę do domu, wystarczy na te miesiące, kiedy na zewnątrz jest śnieg i mróz.

Z jakich materiałów produkowana jest konstrukcja trampolin?

Dobrej jakości trampoliny są produkowane ze specjalnie powlekanej stali (tzw. stali galwanizowanej), która nie rdzewieje.

Jakie zalety zdrowotne ma skakanie na trampolinie?

Mata do skakania do trampoliny inSPORTline Cordy 114 cm

Skakanie na trampolinie:

 • poprawia ogólną koordynację ciała, u osób starszych zmniejsza aż o 40% ryzyko upadku i utraty stabilności,
 • wzmacnia mięśnie nóg – nawet długie spacery już nie będą problemem,
 • poprawia sylwetkę i pomaga poprzez zabawę zgubić kilogramy (godzina skakania to średnio od 800 do 1300 spalonych kalorii),
 • nie obciąża stawów biodrowych i kolanowych,
 • wzmacnia serce i płuca.

Jak bezpiecznie skakać na trampolinie?

Do podstawowych zasad należy, by:

 • zawsze skakać bez obuwia tylko w skarpetkach,
 • na trampolinie powinna zawsze znajdować się tylko jedna skacząca osoba,
 • najwięcej poważnych urazów powstaje podczas prób wykonania salta, więc nie należy ich robić (skakanie samo w sobie jest już świetną zabawą),
 • zawsze należy zaczynać skakanie od małych skoków, a dopiero później skakać wyżej ,
 • nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno skakać z trampoliny na ziemię (urazy kolan, stawów skokowych i in.),
 • nigdy, pod żadnym pozorem nie wolno skakać z trampoliny na inne miejsce (na przykład wprost z trampoliny do basenu),
 • należy się nauczyć jak zatrzymać skakanie: należy opadać na miejsce przeznaczone do skakania z lekko ugiętymi kolanami, co pozwoli wytłumić skok i zatrzymać się.

Tanie trampoliny już od 989 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking trampolin? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze trampoliny dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: dobra trampolina, jaka trampolina.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.