Test / ranking telefonów komórkowych dla seniorów

To co średniemu pokoleniu wyda się rozsądne a dla młodych oczywiste, czasem jest odpowiednio trudne dla osób w podeszłym wieku. Podczas gdy młodzi ludzie w pełni korzystają z sieci społecznych a telefon bez internetu uważają za niebyły, osoby starsze potrzebują przede wszystkim prostoty. Najlepszy telefon komórkowy dla seniorów to taki, który jest łatwy w obsłudze i nie posiada zbędnych funkcji.

Zwyczajność przypomni Ci ten test telefonów komórkowych dla seniorów, który obejmuje tylko klasyczne modele, które przy zaawansowanych smartfonach zostały zapomniane. Ranking zawiera najlepsze telefony komórkowe dla seniorów, z którymi przeprowadzenie rozmowy jest tak proste, jak to tylko możliwe. Ponadto, posiadają wystarczająco duże litery, funkcję SOS szybkiego wybierania numerów, które posiadają znacznie większą objętość w porównaniu z tradycyjnymi smartfonami.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking telefonów komórkowych dla seniorów – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Emporia Pure V25 (5 / 5)197,00 zł
2.EVOLVEO EasyPhone XD (5 / 5)147,00 zł
3.Maxcom MM721BB (4,5 / 5)245,00 zł
4.Evolveo EasyPhone EP-500 (4,5 / 5)166,47 zł
5.MaxCom MM462BB (4,3 / 5)107,00 zł
6.MyPhone Halo 2 (4 / 5)128,00 zł

Pokaż całą ofertę telefonów komórkowych dla seniorów


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepszy telefon dla seniora?

  • Wybierz tradycyjną klawiaturę. Ekran dotykowy, bez względu na to, jak wygodny, zdecydowanej większości osób starszych nie odpowiada. Jeśli nie masz babci, która posiada wiedzę techniczną lub dziadka, którego interesują nowe techniki, z dotykowym telefonem nie podchodź do nich. Telefony dla emerytów są wykonywane tylko z klawiaturą, więc są sterowane przyciskami.
  • Wytrzymałość baterii. Starsi ludzie nie myślą nieustannie o potrzebie naładowania telefonu, więc zwróć uwagę na tę pozycję. Telefony komórkowe dla seniorów mogą wytrzymać bez ładowania nawet przez tydzień. Tak więc, jest mniej prawdopodobne, że osoba starsza nie dodzwoni się gdzieś tylko dlatego, że komórka będzie rozładowana.
  • Blokowania i odblokowywania. Najprawdopodobniej blokowanie i odblokowywanie w telefonach komórkowy dla osób starszy będzie łatwe, ale lepiej sprawdzić to bezpośrednio w sklepie lub obejrzeć w internecie przed zakupem film z recenzją do konkretnych typów telefonów komórkowych dla seniorów.
  • Ustawienia “Przyjazny dla użytkownika” (“user friendly“). Zainteresuj się jak ustawić rozmiar czcionki, głośności dzwonka oraz możliwość wybierania szybkiego połączenia. Telefon ostatecznie kupujesz po to aby Twoja babcia mogła porozmawiać również wtedy, kiedy zostanie gdzieś sama, lub by Twój dziadek w sytuacji awarynej mógł się wszędzie dodzwonić.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test telefonów komórkowych dla seniorów pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Co sprawia, że telefony komórkowe dla seniorów są inne?

Podstawą jest prostota – to właśnie odróżnia go od innych telefonów komórkowych. Na rynku znajdziemy wiele tanich telefonów komórkowych, ale to nie znaczy, że są odpowiednie dla osób starszych. Telefon komórkowy dla seniorów jest w pełni dostosowane do ich potrzeb, od wyglądu do funkcji. Niektóre telefony na tylnej klapie mają miejsce zapisu numeru telefonu, pod który należy zadzwonić w razie niebezpieczeństwa; nawet jeśli bliska osoba nie może sama wybrać numeru, ktoś będzie mieć kontakt by zadzwonić do Ciebie.

W jaki sposób działa szybkie wybieranie?

Zależy to od konkretnego modelu telefonu komórkowego. Niektóre umożliwiają szybkie wybieranie poprzez ustwienie numeru na konkretny klawisz na klawiaturze (1 do lekarza, 2 to Twój numer telefonu, a 3 jako numer do wnuczki, …), podobnie zresztą jak mają inne telefony z przyciskami. Na rynku są także telefony, które mają specjalny przycisk SOS. Po naciśnięciu tego przycisku wybierze się ustawiony numer.

Co zrobić, jeśli osoba starsza nie posiada przy sobie telefonu?

Naucz swoich bliskich zwyczaju noszonia telefonu komórkowego zawsze przy sobie. Są producenci, którzy sprzedają telefony komórkowe rozpoznające upadek – jeśli twoja babcia upadnie, a telefon znajduje się w kieszeni, automatycznie zostanie wybrany numer do Ciebie (jeśli ustawisz opcję na swój numer). Niezwłocznego wykona połączenie bez konieczności wykonania jakiejkolwiek czynności.


Tanie telefony komórkowe dla seniorów już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking telefonów dla seniorów? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy telefon dla seniora dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: telefon dla seniora opinie, jaki telefon dla seniora kupić, dobry telefon dla seniora.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.