Ranking rowerów górskich 2018

Rower górski Devron Riddle Rowery górskie (MTB – Mountain Bike) są jednymi z najlepiej sprzedających się w Polsce, ponieważ można ich użyć do jazdy zarówno na polnej ścieżce jak i rowerowej wzdłuż ścieżek górskich i leśnych. Dla prawidłowego doboru swojego roweru górskiego trzeba porównać nie tylko ceny, ale przede wszystkim cechy każdego modelu. Ze względu na to, że oferta jest bogata a na różnych forach można znaleźć przede wszystkim subiektywne doświadczenia rowerzystów, dobrze jest przeczytać niezależny test, który może znacznie pomóc w wyborze nowego roweru.

Nasz ranking rowerów górskich przedstawia top modele starannie ułożone na liście, która jest zawsze na bieżąco z najświeższymi wiadomościami. Nasi czytelnicy mogą zapoznać się z najlepszymi rowerami górskimi obecnymi na rynku.

Kupujący często mają wiele pytań i nie wiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, więc test rowerów górskich jest wzbogacony o praktyczne porady, które pomogą Ci przy zakupie.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking rowerów górskich 2018 – TOP 10

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Devron Riddle H1.7 (27,5")
(5 / 5)2 199 złCzytaj recenzje
2.Devron Riddle H7.7 (27,5")
(5 / 5)5 999 złCzytaj recenzje
3.Devron Riddle H2.9 (29")
(5 / 5)2 749 złCzytaj recenzje
4.DHS Terrana 2745 (27,5")
(5 / 5)1 849 złCzytaj recenzje
5.Devron Riddle H3.9 (29")
(5 / 5)2 949 złCzytaj recenzje
6.Devron Riddle H0.7 (27,5")
(4,9 / 5)1 999 złCzytaj recenzje
7.KELLYS Viper 30 - 2018 (27,5")
(4,8 / 5)1 699 złCzytaj recenzje
8.DHS Terrana 2723 (27,5")
(4,7 / 5)1 289 złCzytaj recenzje
9.KELLYS Viper 10 - 2018 (26")
(4,5 / 5)1 449 złCzytaj recenzje
10.Kreativ 2603 (26")
(4,4 / 5)749 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę rowerów górskich


Jak wybrać najlepszy rower górski?

 • Rozmiar kół. Rozmiar kół jest wyrażony w kolarstwie górskim w calach i można je znaleźć w trzech różnych rozmiarach – 26″, 27,5″ i 29″. Większe 29 “lepiej poradzą sobie z nierównościami, mają mniejszy kąt uderzeniu w przeszkodę. Mniejsze 26 “są bardziej wykwalifikowane oraz bardziej zwrotne, korzyścią dla nich jest również niższa waga. Rozmiar 27,5 “jest rodzajem kompromisu, na który przystaje wielu rowerzystów.
 • Rama roweru. Ciężar rowerów górskich waha się pomiędzy 13 i 15 kg, w zależności od materiału, z którego wykonany jest rower.
 • Zawieszenie roweru górskiego. Rower z pełnym zawieszeniem jest odpowiedni do trudnego terenu; domyślnie każdy rower górski wyposażony jest w widelec z amortyzatorem. Tylne zawieszenie nadaje się tylko do ekstremalnej jazdy na rowerze, ponieważ kręgosłup poddawany jest większym naprężeniom.
 • Damskie rowery górskie. Kobiety powinny jeździć na damskich rowerach górskich, ponieważ rama jest w nich lepiej dostosowana do wygodniejszego wsiadania, producenci starają się zamieszczać wygodne siedziska, w formie szerszych siedzeń, a konstrukcja ramowa jest krótsza, ponieważ kobiety są bardziej smukłe. Mężczyźni zatem wybierają męskie rowery górskie a kobiety damskie.
 • Ceny rowerów. Rowery górskie w cenach około € 300 są przeznaczone dla niewymagających rowerzystów do łagodniejszych terenów. Lepsze posiadają na przykład, lepsze hamulce i mechanizm napędowy, co znajduje odzwierciedlenie w ich cenie. Profesjonaliści i ci, którzy myślą bardzo poważnie o dziedzinie rowerowej, kupują rowery wysokiej klasy w cenach około € 700. Należy pamiętać, że to wszystko zależy od Ciebie, a nie od ceny; kup więc rower dostosowany do własnych potrzeb i terenu, po którym będziesz jeździć.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking rowerów górskich pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Jaka jest różnica między wielkością kół?

 • 29″ koła – przednia część roweru jest wyższa, tak, że przeniesienie mocy w trakcie jazdy rowerem jest inne. Przyśpieszenie tych kół wymaga więcej wysiłku, a nawet strome wyjścia są trudne dla rowerzysty, ale z drugiej strony, te koła są idealne dla nieutwardzonych ścieżek, jak i kamienistych dróg. Duże koła docenisz podczas startu. Należy również zauważyć, że przy przejściu przez przeszkody nie stracisz prędkości. Rower górski z takimi dużymi kołami ma lepszy kontakt z podłożem. Najczęściej kupują je mężczyźni, ponieważ są lepiej dopasowanie do wyższych rowerzystów.
 • 26″ koła – nadają się do jazdy na rowerze po zróżnicowanym terenie. Zjazdy są często bardziej problematyczne ponieważ konieczne jest utrzymanie prędkości, na przykład, na skałach, ale są idealne na schodkowe i strome wzniesienia. W przypadku takich kół przyspieszenia będą dla Ciebie łatwiejsze, jak również skakanie przez przeszkody. Rowerzysta ma większą kontrolę podczas jeżdżenia odpowiednio. wielki wpływ na zachowanie roweru.
 • 27,5″ koła – rower górski nie jest tak zwinny jak przy 26″ i nie tak wygodny do jazdy w trudnym terenie, takim jak przy 29 “, ale jest idealnym kompromisem pomiędzy dwoma rozmiarami. Rower jest dość szybki i nie wymaga takiego wysiłku, jak to jest w przypadku 29 “. Dobrze przyspiesza, daje radę w nierównym terenie.

Jaka jest nośność rowerów górskich?

Podczas gdy, na przykład, rower trekkingowy jest zdolny unieść 140 kg, rower górski uniesie osobę do 120 kg. Jeśli masz nadwagę, dobrze jest porozmawiać ze sprzedawcą, który pomoże Ci wybrać bardziej odpowiedni rower.

Z czego może być wykonana rama?

 • Stalowa rama jest elastyczna i takie rowery górskie kosztują mniej, ale mają większą wagę.
 • Aluminiowa rama oznacza, że rower górski jest lżejszy, ale z drugiej strony oferuje on minimalną elastyczność.
 • Rama z węgla uważana jest za najlepszą, oprócz wyższej ceny nie posiada żadnych wad. Jest lekka, mocna i charakteryzuje się dużą elastycznością.

Co to jest rower górski FSX?

Skrót FSX pochodzi od Full Suspension Bike , i jest to rower górski z pełnym zawieszeniem. Takie rowery są popularne wśród wielu rowerzystów, ponieważ są one lepiej wyposażone w amortyzatory i pasują bardzo dobrze do trudnych terenów, gdzie potrzeba na rowerze trochę komfortu. Rower z pełnym zawieszeniem jest w stanie wchłonąć wstrząsy oraz zapewnia lepszą kontrolę na drogach nieutwardzonych.

Jak wybrać rower górski według swojego wzrostu *?

Wzrost rowerzystyWielkość roweru górskiego
(przy wielkości kół 26“)
do 165 cm13“ – 15“ (S)
od 165 cm do 170 cm17“ – 18“ (M)
od 171 cm do 185 cm19“ – 20“ (L)
od 186 cm do 195 cm21“ – 22“ (XL)
196 cm i więcej23“ i więcej (XXL)
Wzrost rowerzystyWielkość roweru górskiego
(przy wielkości kół 29“)
do 179 cm17“
od 180 cm do 188 cm19“
od 189 do 200 cm21“

*Dane w tabelach są orientacyjne, każdy rower należy osobiście wypróbować.


Tanie rowery górskie już od 749 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking rowerów górskich? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze rowery górskie dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.