Ranking rowerów elektrycznych (test 2018)

Elektryczny rower górski 27225 Rowery elektryczne (nazywane również czasem e-rowerami) nie mają pełnego napędu, czyli nie jadą same – napęd elektryczny jest w nich zainstalowany jako wspomaganie podczas długich tras lub wtedy, gdy ich użytkownik nie ma już siły pedałować tak ostro jak kiedyś, ale nie chce rezygnować z jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Również młodzież i reszta społeczeństwa wiedzą jakie rowery elektryczne są najbardziej przydatne także podczas pokonywania terenów górskich i stromych wzniesień.

Opłaca się wydać więcej pieniędzy na dobrej jakości rower elektryczny, by mieć naprawdę niezawodny sprzęt, przystosowany do pokonywania dłuższych tras, a dobra bateria sporo kosztuje. Wyższa cena powinna gwarantować też lepsze hamulce i markę. W sprzedaży są także używane rowery elektryczne, więc wybór nie jest prosty. Jak zatem wybrać rower elektryczny?

Test rowerów elektrycznych jest regularnie aktualizowany, by nasi czytelnicy zawsze mieli najnowsze informacje i mogli szukać w sklepach najlepszych modeli dostępnych na rynku. W pracy pomagają nam nie tylko specjaliści z tej dziedziny, ale także opinie zwykłych użytkowników oraz wyniki badań przeprowadzanych przez renomowane zagraniczne firmy zajmujące się testowaniem.

Ranking rowerów elektrycznych zawiera użyteczne informacje poszerzone o odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej przez kupujących. Jeśli macie Państwo własne spostrzeżenia, to wzbogacicie nasz artykuł włączając się do dyskusji.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking rowerów elektrycznych – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.inSPORTline Devron 28163 28"
(5 / 5)7 349 złCzytaj recenzje
2.Devron 28161
(4,9 / 5)5 249 złCzytaj recenzje
3.Devron 26120 26"
(4,8 / 5)4 899 złCzytaj recenzje
4.Devron X3 12"
(4,6 / 5)5 189 złCzytaj recenzje
5.Devron Wellington 28024
(4,5 / 5)6 159 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę rowerów elektrycznych


Jak wybrać najlepszy rower elektryczny?

 • Czas jazdy i pojemność baterii roweru elektrycznego. Bateria roweru elektrycznego może mieć na przykład 36 V (voltów) i 10 Ah (amperogodzin).
  To, jaka bateria jest potrzebna, zależy na przykład od wagi rowerzysty oraz terenu, w jakim się porusza. Bateria o pojemności 15 Ah i więcej wystarcza
  na przejechanie około 120 km. Bateria 10 Ah wystarcza na mniej więcej 80 km. Lepszej klasy rowery elektryczne mają 48 V, co jest już naprawdę dobrym parametrem nawet dla wymagających rowerzystów.
 • Rodzaje rowerów elektrycznych.Trekingowe rowery elektryczne są przeznaczone do jazdy po drogach oraz w średnio trudnym terenie, na dłuższe trasy i do jazdy po leśnych ścieżkach. Są pewnego rodzaju kompromisem między górskimi a miejskimi rowerami elektrycznymi.

  Miejskie rowery elektrycznesą przeznaczone do jazdy po mieście. Chętnie korzystają z nich seniorzy, którzy chcą jeździć po uliczkach miasta, ale zdrowie im już nie pozwala korzystać z roweru jak dawniej. Ich częstymi użytkownikami są osoby dojeżdżające rowerem do pracy, bo dzięki rowerowi elektrycznemu nie przychodzą spocone do biura.

  Górskie rowery elektryczne są, dzięki bardziej wytrzymałej konstrukcji, przeznaczone do jazdy po górach i w terenie. Ze względu na potrzebę wyważenia środka ciężkości najczęściej mają baterię zamontowaną z przodu. Są wygodne, a niektóre są już w pełni resorowane. Dość często kupuje je także młodzież oraz wszyscy ci, którzy chcą wygodnie pokonywać trudne tereny.

  Składane rowery elektryczne zajmują mało miejsca i można je przewozić w bagażniku samochodu.

 • Umieszczenie napędu elektrycznego. Napęd elektryczny może znajdować sięz tyłu, co jest wskazane podczas jazdy po zwykłych asfaltowych drogach lubw średnio trudnym terenie. Atrakcyjna może być ich niższa cena, ale z drugiej strony należy liczyć się z tym, że rower elektryczny będzie miał cięższy tył. Napęd może być także umieszczony na przednim kole, co jest doskonałym rozwiązaniem podczas jazdy po mieście i utwardzonych drogach, ale nigdy nie należy takim rowerem jeździć w terenie, nawet łatwym. Napęd elektryczny zamontowany w środkowej części roweru jest najlepszym wariantem, jeśli chodzi o wyważenie, dlatego wszystkie dobrej jakości górskie rowery elektryczne mają napęd elektryczny właśnie z tyłu.
 • Rodzaj baterii. Baterie litowe są najpopularniejsze również dlatego, że cechują się długą żywotnością, ale szkodzi im całkowite rozładowanie, nie należy więc nigdy zupełnie „wykańczać” swojego roweru z taką baterią. Baterie niklowo-kadmowe (NiCd) mają mniejszą pojemność, ale całkiem dobrą żywotność i dobrze działają nawet w temperaturach poniżej 5°C można je też dłużej przechowywać nawet rozładowane. Obecnie są jednak rzadko stosowane. Baterie litowo-polimerowe (LiPol) są najdroższe, ale mają dobrą żywotność. Można je ładować wyłącznie za pomocą oryginalnej ładowarki. Baterie hybrydowe / niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH) można szybko naładować, ale mają nieco krótszą żywotność, a w temperaturach poniżej 5°C przestają prawidłowo działać,
  co zmniejsza ich wartość. Baterie litowo-żelazowo-fosfatowe (LiFePO) mają małą pojemność, ale przystępne ceny i spełniają wymagania niektórych rowerzystów.
 • Hamulce. Za najbardziej niezawodne uważa się hydrauliczne hamulce tarczowe, które zaliczane są do wyższej klasy i niezawodne działają przy każdej pogodzie. W dodatku są łatwe w obsłudze.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test rowerów elektrycznych pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czy można dokupić akcesoria do rowerów elektrycznych?

Tak. Dostępne są na przykład bagażniki tylne i przednie, błotniki, światła itp.

Jaka jest żywotność baterii?

Baterie dobrej jakości wytrzymują do czterech lat. Żywotność zależy od wagi rowerzysty, rodzaju baterii, tego jak często rower jest używany oraz od innych czynników.

Czy na rynku są dostępne kolorowe rowery elektryczne?

Tak, na przykład pomarańczowe, czerwone, niebieskie, różowe albo zielone. Można też kupić kolorowe opony.

Czy opłaca się kupić markowy rower elektryczny?

Na pewno tak. Mniej znane marki nie muszą stosować podczas produkcji takiej jakości komponentów jak marka, która ma już swoją pozycję na rynku rowerów elektrycznych. Cena najlepszych rowerów elektrycznych to około 3 600 EUR.

Jak dbać o baterię?

Zasadniczo należy przechowywać ją naładowaną, a czasami, jeśli jest długo nieużywana, należy ją naładować, by nie spadła poniżej swojego minimalnego limitu, co mogłoby spowodować jej uszkodzenie. Baterie należy zawsze przechowywać w suchymi niezapylonym miejscu, nienarażone na działanie ujemnych temperatur, zbytniego chłodu i wilgoci. Kupując baterię należy zapytać, w jaki sposób o dbać o ten konkretny typ, który zostanie zainstalowany w danym rowerze elektrycznym.

Czy mogę kupić nową baterię?

Tak, należy zwrócić uwagę na to, by była tej samej marki co rower elektryczny, czyli należy kupować baterie u sprzedawcy konkretnej marki.

Jaką nośność mają rowery elektryczne?

Nośność wynosi do 150 kg, należy o nią pytać kupując konkretny model roweru elektrycznego.

Nasza wskazówka: ranking rowerów górskich


Tanie rowery elektryczne już od 4 349 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking rowerów elektrycznych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy rower elektryczny dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: dobry rower elektryczny, jaki rower elektryczny.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.