Test oczyszczaczy powietrza

Oczyszczaczy powietrza Phillips Oczyszczacze powietrza są przydatne nie tylko w domach, w których mieszka osoba uczulona (lub więcej alergików), ale poprawia również jakość życia osób zdrowych. Wszyscy spotykają się na co dzień z kurzem, smogiem, bakteriami i różnymi zanieczyszczeniami, które pojawiają się w powietrzu, ale nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Oczyszczacze powietrza są używane do tego, aby stworzyć czystsze powietrze w pomieszczeniu, przez co znacząco poprawia się jakość mieszkania.

Najlepszy oczyszczacz powietrza jest przedewszystkim wiarygodny, t.j. ma wystarczającą pojemność do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje. Równie ważna jest głośność działania i wygląd, dlatego, że sprzęt ten staje się częścią wnętrza. Ze względu na to, że rynek jest wypełniony nieskończoną liczbą różnych producentów, oraz różnego rodzaju typami oczyszczaczy powietrza, oferujemy prosty test / ranking oczyszczaczy powietrza – dzieki niemu wybór stanie się o wiele łatwiejszy.

Test ma na celu sprawdzenie wyników renomowanych firm, dzięki czemu możesz poznać najlepszy oczyszczacz powietrza i dowiedzieć się o nim więcej. Ponadto radzimy na co zwracać uwagę przy wyborze.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking oczyszczaczy powietrza – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Hogner Ionic-Care Triton X6 (5 / 5)680 zł
2.Stadler Form Viktor (5 / 5)1 205 zł
3.Daikin MC70L (4,9 / 5)1 699 zł
4.Stadler Form Robert (4,9 / 5)1 923 zł
5.Philips AC3256
(4,7 / 5)2 199 złCzytaj recenzje
6.Electrolux EAP300 (4,5 / 5)1 290 zł
7.Blaupunkt Lavender 1224
(4,4 / 5)1 014 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę oczyszczaczy powietrza


Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

 • Hałas. Należy mieć na uwadze, że oczyszczacz powietrza będzie musiał być włączony przez większość czasu, podczas którego jesteś w domu, więc hałas z pewnością jest waznym parametrem. Niektóre z nich muszą być włączone nawet w nocy, gdy szczególnie potrzebna jest naprawdę cicha praca. Idealny oczyszczacz powietrza osiąga poziom hałasu około 35 decybeli, norma nie powinna przekraczać 40 decybeli.
 • Filtr wody, filtr elektrostatyczny czy filtr HEPA.
  Elektrostatyczny oczyszczacz powietrza wychwytuje około 98% pyłu, kurzu i alergenów, bakterii, ale nie może wchłonąć zapachów. Jego działanie jest bardzo ciche a filtr zmywalny.
  Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA może wychwycić do ponad 99% bakterii, alergenów i innych zanieczyszczeń. Niektóre wychwytują również nieprzyjemne zapachy, takie jak dym papierosowy. Konieczna jest regularna wymiana filtra.
  Oczyszczacz powietrza z filtrem wodnym wychwytuje około 70% pyłu. Nie ma potrzeby wymiany filtra, gdyż zanieczyszczenia gromadzą się w puszce z wodą, która następnie musi być regularnie czyszczona.
 • Wydajność oczyszczaczy powietrza. Średnie gospodarstwo domowe potrzebuje sprzętu z mocą około 1,5 razy do 2 razy większej od objętości pomieszczenia, w którym będzie znajdować się oczyszczacz. Alergicy, astmatycy i osoby kupujące oczszczacz z innych względów medycznych docenią wydajność trzykrotnie większą niż objętość pomieszczenia.
 • Trwałość i wymiany filtrów. Sprawdź trwałość filtra, aby wiedzieć, jak często trzeba kupić nowy. Ważny jest sposób wymiany; im łatwiej się wybiera, tym łatwiejsze będzie czyszczenia lub wymiana. Są dostępne oczyszczacze ze wskaźnikiem zmiany filtra.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test oczyszczaczy powietrza pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Jaka jest deklarowana moc oczyszczaczy powietrza?

Wyniki są mierzone w m3, a chodzi o objętość powietrza, które jest filtrowane przez jedną godzinę oczyszczania. Moc powinna być zawsze większa od objętości pomieszczenia, w innym przypadku używanie oczyszczacza nie ma sensu.

Oczyszczacz powietrze może zastepić wietrzenie lub sprzątanie?

Nie. Nawet najlepszy oczyszczacz powietrza, nie może zastąpić sprzątania w gospodarstwie domowym lub regularnego wietrzenia, ponieważ czyści cząstki tylko z powietrzu (nie z półek, sofy, itp).

Co możne filtrować oczyszczacz powietrza?

Tego typu szczegółowe informacje znajdują się w opisie konkretnego oczyszczacza, ale generalnie jest to kurz, bakterie, pyłki, wirusy, a niektóre oczyszczacze poradzą sobie również z zapachami.

W jakim miejscu umieścić oczyszczacz powietrza?

Na pewno nie należy umieszczać oczyszczacza przy drzwiach, na podłodze lub na oknie, bo to spowodowałoby niepotrzebnie szybkie zniszczenie filtra a efekt czyszczenia nie byłby wystarczający – nie chcesz oczyścić powietrza wokół drzwi lub zbierać brudu w pobliżu okna. Najczęściej umieszcza się go na środku pokoju na półce lub komodzie. Producent podaje informację, gdzie najlepiej umieścić oczyszczacz aby jego praca była optymalna.


Tanie oczyszczacze powietrza już od 83 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking oczyszczaczy powietrza? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: oczyszczacz powietrza opinie, jaki oczyszczacz powietrza kupić i wybrac, dobry oczyszczacz powietrza.

1 komentářů

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.