Ranking myjek do okien (test 2018)

myjka do okien WV 5 Premium Szmata w jednej ręce, detergent w drugiej i niekończące się szorowanie aż szyby będą wreszcie naprawdę czyste – to stary sposób mycia okien.

Już od kilku lat można nabyć naprawdę doskonałą pomoc, z którą mycie okien stanie się co najwyżej relaksem. Odkurzacze do szyb (myjki okien) są dla wielu osób dosłownie cudem, ponieważ faktycznie potrafią jednym ruchem usunąć brud z szyb i równocześnie zbierają brudną wodę, która już nie cieknie aż na parapet. Dobrej jakości myjki do okien do szyb mogą nawet działać automatycznie – przyczepiają się do szyby i czyszczą ją, a Państwo możecie w tym czasie rozkoszować się poobiednią sjestą z filiżanką kawy w ręce.

Chcąc zaprezentować najlepsze myjki do okien, opracowaliśmy aktualny, a przede wszystkim przejrzysty test / ranking, dzięki któremu można zapoznać się z tą przydatną pomocą. Będziemy wdzięczni, jeśli włączycie się Państwo pod koniec testu w dyskusję i w ten sposób pomożecie tym, którzy właśnie mają wybrać odkurzacz do szyb.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking myjek do okien – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.WV 5 Premium
(5 / 5)295 złCzytaj recenzje
2.LEIFHEIT Window Cleaner
(4,9 / 5)212 złCzytaj recenzje
3.Kärcher WV 2 PREMIUM
(4,9 / 5)235 złCzytaj recenzje
4.VILEDA Windomatic Power
(4,7 / 5)185 złCzytaj recenzje
5.Black+Decker WW100
(4,7 / 5)233 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę odkurzacze do szyb


Jak wybrać najlepszy odkurzać do szyb?

  • Sposób mycia okien/ szyb. Najpierw należy zastanowić się, czy jesteście Państwo zainteresowani odkurzaczem automatycznym, który poradzi sobie z oknami sam czy wolicie ręczny odkurzacz do szyb. Automatyczny odkurzacz do szyb przyda się przede wszystkim w domach z większymi lub dużymi oknami, ponieważ dzięki czujnikom może dojść aż do ram okien. Ręczne myjki do okien świetnie nadają się do wszystkich standardowych rozmiarów okien. Oczywiście duże szyby też można umyć korzystając z ręcznego odkurzacza, a małe za pomocą odkurzacza automatycznego, trzeba go tylko przenosić z okna na okno. Zawsze należy jednak sprawdzić funkcje konkretnego typu odkurzacza do szyb.
  • Na ile wystarcza jedno naładowanie. Standardowo jedno naładowanie baterii wystarcza na około 30 do 45 minut pracy myjki do okien. Wszystko jednak zależy od konkretnego typu urządzenia. Informacja ta musi być zawsze podana, oznacza to, że przed dokonaniem zakupu można sprawdzić i porównać poszczególne odkurzacze.
  • Czas ładowania. Najczęściej myjki do okien ładują się około trzech godzin. Również ta informacja zawsze jest podawana.
  • Szerokość ściągi do szyb. Najczęściej ściągi mają szerokość 25 centymetrów, co pozwala szybko umyć okna o standardowej wielkości, a także wygodnie umyć mniejsze okna (na przykład mniejsze okno w toalecie domu). Głowica myjąca może być jednak węższa lub szersza, albo odkurzacz może być wyposażony w wymienialne głowice różnych wielkości.
  • Marki odkurzaczy do szyb. Zainwestowanie w znaną markę może się opłacić również w tym przypadku. Do najlepszych producentów myjek okien należą marki Kärcher, a także LEIFHEIT oraz VILEDA, wszystkie są dostępne nie tylko online w sklepach internetowych, ale również w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Ceny za dobrej jakości odkurzacze do szyb wahają się od 150 zł do 250 zł.
  • Pozostałe funkcje. Niektóre myjki do okien mają funkcję wchłaniania rozlanych płynów, co na pewno będzie zaletą wykorzystywaną w domu (na przykład mogą zebrać rozlaną kawę, herbatę, sok itp.).
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test myjek do okien pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czy myjka do okien można myć inne powierzchnie?

Tak. Myjki do okien te czyszczą gładkie powierzchnie, takie jak np. kafelki w łazience lub w kuchni nad blatem, poradzą sobie też z lustrami i z drzwiczkami zabudowy kuchennej na wysoki połysk. Pozostałe informacje dotyczące użytkowania na pewno znajdą Państwo w instrukcji obsługi danego odkurzacza.

Na umycie ilu okien wystarcza jedno ładowanie?

Jedno ładowanie powinno wystarczyć na umycie 20 szyb o standardowych wymiarach, to znaczny, że w zwykłym gospodarstwie domowym, a nawet w domu rodzinnym, odkurzacz sobie spokojnie poradzi. Tego typu myjki okien myją naprawdę szybko, więc oprócz innych zalet, przede wszystkim oszczędzają czas.

Czy szmatkę można prać w pralce?

Większość odkurzaczy do szyb ma szmatkę, którą można prać w pralce. Zalecenia dotyczące prania (np. temperatura wody) zawsze są podane w instrukcji obsługi.

Czy myjka do okien ma tryb oszczędzania energii?

Wiele odkurzaczy do szyb ma tzw. tryb oszczędny, co oznacza, że jeśli w danej chwili nie myjecie Państwo okien, odkurzacz „śpi“, by nie zużywać baterii.

Jak działają odkurzacze automatyczne?

Automatyczne odkurzacze do szyb myją okna same, czyli przysysają się do szyby okna i same zaczynają ją myć wolnymi ruchami, dopóki nie zatrzymają się przy ramie okna. Można nimi sterować za pomocą pilota.

Czy odkurzacz do szyb ma pojemniczek na brudną wodę?

Powinien mieć. Najlepsze myjki do okien mają prócz pojemniczka na środek do mycia również pojemniczek na brudną wodę. Okna stają się naprawdę czyste i bez smug.

Czy myjka do okien jest ciężki?

Nie. Praca z nim jest poręczna, wygodna, szybka i prosta. Korzystanie z odkurzacza do szyb chwalą sobie zarówno mężczyźni, jak kobiety. W dodatku odkurzacz najczęściej posiada ergonomicznie wyprofilowany uchwyt, czyli dobrze „leży” w dłoni. Na pewno nie będą Państwa boleć ręce.

W jakich cenach można kupić myjku okien?

Prostsze myjki do okien kosztują około 150 zł i są podstawą podczas czyszczenia okien. Dostępne są jednak również zestawy zawierające na przykład kij teleskopowy, dzięki któremu można umyć górną część szyby bez wspinania się na krzesło. Najdroższe myjki do okien kosztują około 300 zł, co nie jest zbyt wysoką ceną w porównaniu z innymi urządzeniami domowymi.


Tanie odkurzacze do szyb już od 145 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking myjek okien? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy odkurzacz do szyb dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: dobra myjka do okien, jaka myjka okien.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.