Test / ranking kosiarek do trawy

Jeśli masz dom jednorodzinny, działkę lub kawałek ziemi, koszenie jest dla Ciebie rzeczą oczywistą. Pielęgnacja trawnika zależy przede wszystkim od kosiarki, więc na jej wybór należy poświęcić należytą uwagę. Obecnie nie macie dostępnych tylko kosiarek spalinowych czy kosiarek elektrycznych, ale coraz bardziej popularne stają się inteligentne automatyczne kosiarki roboty, które są w stanie skosić cały kawałek ziemi całkowicie bez pomocy.Ze względu na to, że producenci oferują bardzo dużo rodzajów kosiarek, przygotowaliśmy przegląd tych najlepszych kosiarek. Nasz stale aktualizowany test / ranking kosiarek jest przygotowany nie tylko na podstawie poglądów i doświadczeń ogółu społeczeństwa, ale uwzględniamy również wyniki niezależnych firm badawczych. Jeśli jednak masz jakiekolwiek doświadczenie, możesz uzupełnić nasz ranking o swój pogląd. W ten sposób możesz pomóc innym osobom przy wyborze najlepszego urządzenia.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking kosiarek elektrycznych – TOP 8

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Hecht 1803 (5 / 5)999,00 zł
2.Makita Elm4613 (5 / 5)1 198,99 zł
3.Al-Ko Comfort 40 E (4,9 / 5)599,00 zł
4.Bosch Rotak 37 Ergoflex (4,7 / 5)747,52 zł
5.Powermax 42 E 4043 (4,6 / 5)937,64 zł
6. Nac Le18-40-Pb-S (4,5 / 5)349,99 zł

Pokaż całą ofertę kosiarek elektrycznych


Test / ranking kosiarek spalinowych – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Hecht 5534 Swe (5 / 5)1 779,00 zł
2.Vega 46 Hwxv 6W1 (5 / 5)1 189,00 zł
3.Stiga Combi 53 Sq B (5 / 5)1 699,00 zł
4.Honda Hrg 466 Skex (4,8 / 5)1 995,00 zł
5.NAC LS42-375 (4,7 / 5)818,00 zł
6.Al-Ko Classic 4.66 Sp-A (4,6 / 5)848,00 zł

Pokaż całą ofertę kosiarek spalinowych


Test / ranking: automatyczne kosiarki roboty – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Gardena Robot Koszący R70Li (5 / 5)6 458,68 zł
2.Stiga Autoclip 221 (5 / 5)4 999,00 zł
3.Gardena Robot Koszący R40Li (4,9 / 5)5 306,30 zł
4.Honda Miimo Hrm300 (4,7 / 5)8 700,00 zł
5.Robomow Mc1000 Robot (4,6 / 5)6 499,00 zł

Pokaż całą ofertę kosiarek spalinowych


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepszy tablet?

  • Jaki rodzaj ziemi posiadasz? Jest bardzo nierówny albo jest zupełnie prosty? Podkaszarki są idealne do koszenia pagórkowatych i stromych ziemi. Kosiarki benzynowe są większe, mają większe pojemniki do zbierania, które są odpowiednie dla obszaru większych ogrodów. Kosiarki elektryczne są idealne do koszenia ogrodów miejskich, ponieważ są one ciche i nie przeszkadzają sąsiadom.
  • Obudowa z tworzywa sztucznego, metalu czy aluminium? Obudowa metalowa jest uważana za mocniejszą, ale wymaga powłoki ochronnej, a tym samym musisz o nią bardziej dbać. Plastik jest lżejszy, więc kosiarką jest wygodniej manewrować. Obudowa aluminiowa, zdaniem wielu ogrodników, to najlepszy wybór, ponieważ nie ulega korozji i jest wystarczająco mocna.
  • Jaka jest powierzchnia ziemi? Masz małą działkę czy potrzebujecie kosić większe ogrody? Do malej ziemi nie musisz kupować drogiej kosiarki z większą mocą i odwrotnie – do dużego ogrodu nie wystarczy Ci najprostsza kosiarka.
  • Potrzebujesz dodatkowych funkcji? Niektóre modele kosiarek posiadają poręczne pojemniki do zbierania skoszonej trawy, inne potrafią także mulczować. Oczywistym jest, że kosiarka powinna posiadać funkcje regulowania wysokości rączki, zwłaszcza jeśli czasami kosić będzie ktoś inny, na przykład Twoja partnerka albo syn. Zbadaj również metodę czyszczenia, ponieważ niektóre modele mają naprawdę dużo bardziej wymagający sposób konserwacji w porównaniu do innych modeli z tej samej klasy.
  • Jaką moc powinna mieć kosiarka? Do koszenia małych gruntów o powierzchni 300 m2 wystarczy kosiarka z mocą około 1000 W. Do większej działki – do około 800 m2 – potrzebna będzie kosiarka z mocą co najmniej 1200 W. Jeśli masz obszar około 1300 m2 należy wybrać kosiarkę z mocą co najmniej 1500 W. Im większa działka, tym więcej mocy potrzeba.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test kosiarek pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Jakie są kosiarki benzynowe?

Kosiarki benzynowe są dzialają za pomoca koła napędowego (szczególnie nadaje się do koszenia dużych działek) lub z brakiem napędu (do koszenia mniejszych działek). Kosiarki benzynowe bez zasilania są troche głośniejsze.

Silniki benzynowe kosiarek są cięższe niż elektryczne, ale z drugiej strony, mają większe kosze zbierania i są bardziej komfortowe, ponieważ nie potrzebują kabla. Niektórym nie opłaca się ich używać ze względu na koszty benzyny, a także dlatego, że są one mniej wygodne na wzniesieniu o nachyleniu ponad dwudziestu stopni.

Jakie są kosiarki elektryczne?

Elektryczne kosiarki do cięcia trawy przeznaczone są głównie dla mniejszych obszarów, ponieważ zasięg koszenia ograniczony jest dlugością kabla. Z drugiej strony, jeśli nie przeszkadza Ci podłączanie kolejnego przedłużacza – skosisz większy obszar. Jest to kwestia wyboru danego ogrodnika.

Główną zaletą jest ciche koszenie i mniej intensywna konserwacja, w zasadzie trzeba czyścić od trawy głównie nóż.

Jakie są podkaszarki?

Podkaszarki są idealne do koszenia na stromych zboczach, nierównych ziemi. Bezpiecznie skosisz trawę również przy krzewach ozdobnych i wokół pni drzew – dlatego niektórzy ogrodnicy dokupują podkaszarkę do kosiarki benzynowej /elektrycznej.

Wadą jest to, konieczność dokupowania żyłek, co może być problemem głównie przy nieoryginalnych kosiarkach.

Jakie są kosiarki automatyczne – roboty?

Kosiarki automatyczne radzą sobie nawet z ziemią o powierzchni ponad 2500 m2, a więc będzie stale kosić przez około trzy godziny. Podobnie jak w przypadku automatycznych odkurzaczy, zrobotyzowane kosiarki posiadają wbudowany akumulator, który jest ładowany.

W odniesieniu do wznoszenia się ziemi droższe modele skoszą równiez strome zbocze (do 45 stopni). O kradzież takiej kosiarki nie musisz się martwić, większość modeli jest zabezpieczona kodem PIN, więc nawet jeśli kosiarka zostanie skradziona, nikt jej nie uruchomi.

Jaki zasięg posiadają ostrza kosiarki?

Kosiarki do trawy maja różny zasięg oraz różną szerokość ostrza.

Do małego ogrodu, do 300 m2 wystarczy ostrze o szerokości do 35 centymetrów. Ogród o powierzchni 800 m2 wymaga ostrza o szerokości 46 cm. Grunty o obszarze 1300 m2 wymagają szerokości około 50 cm, duża działka ok 2500 m2 potrzebuje ostrza szerszego niż 50 cm.


Tanie kosiarki do trawy już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking kosiarek (spalinowych, elektrycznych)? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze kosiarki dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: kosiarki opinie, jaka kosiarka spalinowa i elektryczna kupić, dobra kosiarka.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.