Test / ranking czajników elektrycznych

Czajniki elektryczne w pełni zastąpiły czajniki klasyczne, które kiedyś można było znaleźć w każdym domu. Najlepsze czajniki elektryczne dostępne na rynku potrafią dużo więcej niż tylko ugotować wodę. Oferują one nowoczesny design a także zaawansowane funkcje jakimi są podświetlenie lub własne ustawienie temperatury wody. Najlepsze z nich wyposażone są nawet w sygnalizację dźwiękową czy funkcje utrzymywania stałej temperatury wody przez określony czas.

Nasz test czajników elektrycznych pomoże Ci z wyborem tego najlepszego czajnika dla Twojego domu. Ranking został przygotowany na podstawie danych z różnych, renomowanych źródeł, takich jak osobiste doświadczenia użytkowników czy wyniki testów. Ty też możesz nam pomóc go ulepszyć, podziel się o swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w komentarzach, ranking dzięki temu będzie jeszcze bardzie bezstronny.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking czajników elektrycznych – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.De'Longhi Icona Vintage KBOV 2001349,00 zł
2.Catler KE 8010446,00 zł
3.Kenwood Persona SJM610375,00 zł
4.Bosch TWK 8613315,00 zł
5.De'Longhi Brillante KBJ 2001250,00 zł
6.Kenwood kMix SJM020237,14 zł
7.Tefal KO 330830109,49 zł

Pokaż całą ofertę czajników elektrycznych


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepszy czajnik elektryczny?

  • Ilość podgrzewanej wody. Ile wody zazwyczaj potrzebujesz szybko ugotować na herbatę? Jeżeli gotujesz kawę lub herbatę tylko dla siebie, wystarczy Ci mały czajnik elektryczny. Jeśli potrzebujesz gotować więcej wody, wybierz czajnik z większą objętością, na przykład 1,7 litra.
  • Sprawdzaj funkcje. Czajnik elektryczny to już dawno nie jest tylko kwestia szybkiego ugotowania wody. Nowoczesne modele wyposażone są w zaawansowane funkcje. Potrafią podgrzać wodę na wymaganą temperaturę i tę temperaturę utrzymać, przez na przykład pół godziny, mają zabudowane sitko wykonane z nierdzewiejącego metalu, które świetnie posłuży do przygotowania sypanej herbaty. Nowoczesne czajniki oferują naprawdę szeroką gamę przydatnych funkcji.
  • Wydajność. Zazwyczaj moc czajników elektrycznych waha się od 800 W do 2400 W, ale na rynku zapewne znajdziesz i wydajniejsze. Im większa moc tym szybciej ugotujesz wodę.
  • Design i funkcjonalność. Twój nowy dobry czajnik elektryczny miałby posiadać nie tylko nowoczesny design ale też być praktyczny. Dlatego warto spróbować czy wygodnie trzyma się go w ręku i jakie jest rozłożenie przycisków. Najbardziej praktyczne czajniki mają możliwość obrotu o 360 stopni, dzięki czemu jest absolutnie nie ważne jak go wstawisz na podstawkę. Dobrze też zwrócić uwagę na to czy czajnik posiada miernik ilości wody, żebyś wiedział ile wody nalałeś. Rzeczą oczywistą jest sitko, przez które nie przejdą nieczystości czy ułamki kamienia wodnego. W ramach własnego bezpieczeństwa przy zakupie uwzględnij również miejsce do odkładania nadmiernego kabla. Pamiętaj, czajnik elektryczny powinien być stabilny.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test czajników elektrycznych pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Co potrafi inteligentny czajnik elektryczny?

  • Jak już wspominaliśmy możesz ustawić temperaturę wody. Inteligentne czajniki potrafią wodę ogrzać na temperaturę 90°C, 75 °C a niektóre modele nawet na tylko 20°C.
  • Dzięki funkcji Keep Warm temperatura utrzymywana jest przez pół godziny lub godzinę, co oznacza, że nie musisz podgrzewać wody drugi raz.
  • Clean Water w ciągu trzech minut tak, aby była całkowicie czysta. Ta funkcja przyda się osobom uczulonym, pasjonatom jakościowej kawy /herbaty jak również rodzinom z małymi dziećmi.
  • Funkcja szybkiego przegotowania odgrzeje wodę w ciągu kilka sekund.
  • Nowoczesne modele oferują również efektywne podświetlenie czajnika – zmienia kolor na podstawie temperatury wody.

W jakie elementy zabezpieczające powinien być wyposażony czajnik elektryczny?

Niezawodny czajnik elektryczny posiada bezpiecznik, który chroni go przed włączeniem bez wody, ma zamykane wieko (które zapobiega otwarciu przy upadku), nie włączy ogrzewania zanim wieko nie będzie dokładnie zamknięte. Te najtańsze modele zazwyczaj nie są wyposażone w wyżej wymienione funkcje. Dlatego naprawdę opłaca się inwestować do droższego i bardziej bezpiecznego modelu. Chodzi przecież o działania z gorącą wodą.

Spirala powinna być odkryta czy ukryta?

Ukryta spirala jest bardziej bezpieczna i co więcej łatwiejsza do czyszczenia. Odkryta spirala odgrzeje wodę trochę szybszej, ale nie jest za bardzo bezpieczna. Czyszczenie odkrytych spiral jest bardziej uciążliwe.

Jaką głośność mają czajniki elektryczne?

Te najbardziej ciche modele osiągają głośność koło 70 dB. Bardzo mało modeli posiada tę informację na opakowaniu.


Tanie czajniki elektryczne już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking czajników elektrycznych? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy czajnik elektryczny dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: czajnik elektryczny opinie, jaki czajnik elektryczny kupić, dobry czajnik elektryczny.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.