Ranking bieżni (test 2018)

bieznia elektryczna insportline incondi t70i Bieganie i chodzenie to najbardziej naturalne sposoby poruszania się człowieka, ćwiczenia na siłowni nie dla każdego są wskazane, tak samo, jak nie każdy lubi pływanie czy jazdę na rowerze. Chodzić i biegać mogą wszyscy, a w dodatku w ten sposób wzmacniamy swoje serce, mięśnie i całe ciało.

Bieżnie mają przede wszystkim jedną zaletę – można na nich biegać lub dostarczyć swojemu ciał u porządną dawkę chodzenia w dowolnej chwili, bez względu na to jaka jest akurat pogoda na zewnątrz. Można ruszać się w swoim domowym zaciszu również zimą, gdy pada deszcz, a w dodatku przy dźwiękach motywującej muzyki lub oglądając wieczorne wiadomości.

Jak jednak wybrać najlepszą bieżnię dla siebie? Na pewno należy zwrócić uwagę na dobrą amortyzację, odpowiednią stabilność i czy posiada przynajmniej podstawowe funkcje (monitorowanie pokonanej odległości, spalonych kalorii itp.)

Dobrej jakości bieżnia ma między innymi regulację ustawienia nachylenia płyty bieżni (najczęściej do 20%), dzięki czemu można odpowiednio symulować wbieganie/wchodzenie pod górę.

Praktyczny test / ranking bieżni, zawierający użyteczne informacje, sprawi, że wybranie właściwej bieżni nie będzie problemem.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking bieżni – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.inSPORTline inCondi T70i II
(5 / 5)4 819,00 złCzytaj recenzje
2.inSPORTline inCondi T50i
(5 / 5)4 619,00 złCzytaj recenzje
3.inSPORTline Gallop II
(4,9 / 5)5 089,00 złCzytaj recenzje
4.Acra Bieżnia GB4600
(4,9 / 5)3 199,00 złCzytaj recenzje
5.inSPORTline Lavister
(4,8 / 5)2 189,00 złCzytaj recenzje
6.Master F-14
(4,7 / 5)2 049,00 złCzytaj recenzje
7.inSPORTline Excel Run
(4,2 / 5)1 049 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę bieżni


Jak wybrać najlepszą bieżnię?

 • Przeznaczenie bieżni
  Profesjonalne bieżnie są drogie, a ponieważ posiadają wiele funkcji to są przeznaczone przede wszystkim do siłowni. Mają wytrzymałą konstrukcję oraz przedłużoną gwarancję.
  Bieżnie klubowe przeznaczone są dla hoteli, a także szkolnych sal gimnastycznych.
  Domowe bieżnie są bardziej kompaktowe, mało hałaśliwe, w różnych przedziałach cenowych i posiadają różne funkcje.
 • Podstawowe rodzaje bieżni
  – Bieżnie bez napędu silnikowego są tańsze, przeznaczone dla mniej zaawansowanych osób. Znakomicie nadają się do ćwiczenia chodu, ponieważ działają wykorzystując zasady mechaniki.
  – Obecnie najpopularniejsze są bieżnie elektryczne, w których można dokładnie ustawić nachylenie, szybkość, a także rodzaj treningu (efektywnego lub rekreacyjnego).
 • Ważne parametry bieżni. Podczas kupna należy zwrócić uwagę na:
  – możliwość ustawienia nachylenia płyty bieżni,
  – szerokość pasa bieżni,
  – obramowanie pasa bieżni,
  – czujniki (prędkości, pokonanych kilometrów, czasu, tętna, spalonych kalorii, zawartości tkani tłuszczowej w ciele i in.)
 • Akcesoria do bieżni. Nowa bieżnia może być kompatybilna ze smartfonem lub tabletem, a także może w nowoczesny sposób monitorować różne parametry i efekty ćwiczeń. Do niektórych modeli można podłączyć tzw. pas na klatkę piersiową lub ustawić profil trasy (nordic walking itp.). Niektóre bieżnie mają wbudowane głośniki lub wentylator.
 • Bezpieczeństwo. W przypadku upadku, zmęczenia lub jeśli po prostu chcemy w danej chwili przerwać bieganie, dobrej jakości bieżnia musi posiadać przycisk awaryjny, który ją natychmiast zatrzymuje. Oczywiste jest, że jej konstrukcja musi być solidna i dobrej jakości, by zapewniała wystarczającą stabilność podczas biegania/chodzenia.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test bieżni pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Czy ważna jest waga i wysokość osoby ćwiczącej?

Każda bieżnia ma określone zalecane parametry obciążenia lub przynajmniej podane maksymalne obciążenie. Należy przestrzegać tych zaleceń.

Jak wybrać odpowiednią szerokość pasa bieżni?

Węższe i krótsze pasy nadają się wyłącznie do chodzenia, ale są niewystarczające, by rozwinąć na nich pełen bieg. Do biegania należy wybierać pasy mające co najmniej 46 centymetrów szerokości, ponieważ taka powierzchnia jest idealna do biegania i chodzenia.

Jakie są inne zalety bieżni?

Oprócz tego, że można na nich ćwiczyć w dowolnym czasie, bez względu na pogodę, nie trzeba wdychać smogu (jak dzieje się to podczas biegania wzdłuż drogi), to w końcowym efekcie oszczędza się również pieniądze (inwestycja w postaci dobrej jakości bieżni zwróci się z czasem, bo nie trzeba kupować karnetów na siłownię).


Tanie bieżnię już od 879 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking bieżni? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze bieżnię dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: dobra bieżnię, jaka bieżnię.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.