Najlepszy buty do biegania

Większość na pewno zgodzi się, że bieg to jeden z najłatwiejszych sportów, dlatego że biegać potrafi każdy i bieganie nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy lub doświadczenia. Jedyne co jest naprawdę potrzebne to dobre buty do biegania, które będą wspierać zdrowie Twoich mięśni i stawów. Wybierając nowe buty do biegania powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na ich jakość i na to czy w ogóle nadają się do biegania.

Test obuwia dla biegaczy oferuje przejrzyste podsumowanie najlepszych butów dla biegaczy dostępnych na rynku. Nasz test publikuje dane uzyskane z wyników spółek przeprowadzających testy oraz od niezależnych ekspertów, dzięki czemu możesz wybierać na podstawie obiektywnej oceny.

Najlepszy buty do biegania będą dokładnie pasować na Twoją stopę, pochłaniają wstrząsy i mogą korygować dysfunkcje Twoich stóp, dzięki czemu bieganie będzie zdrowe i bezpieczne.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking butów do biegania (damskie) – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Saucony Ride 9 (5 / 5)349,00 zł
2.Nike Air Zoom Vomero 12 (5 / 5)579,00 zł
3.Adidas Supernova (5 / 5)319,00 zł
4.Asics Gel Nimbus 18 (5 / 5)525,00 zł
5.Brooks Ghost 9 (5 / 5)479,00 zł
6.ASICS Gel Kayano 23 (5 / 5)479,99 zł
7.Nike Lunarglide 8 (5 / 5)349,00 zł

Pokaż całą ofertę butów do biegania


Test / ranking butów do biegania (męskie) – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Brooks Ghost 9 (5 / 5)499,99 zł
2.Under Armour Charged Bandit 2 (5 / 5)263,99 zł
3.Adidas Supernova (5 / 5)299,99 zł
4.Saucony Ride 9 (5 / 5)329,99 zł
5.Asics DYNAFLYTE (5 / 5)449,99 zł
6.Reebok Osr Harmony Road (5 / 5)432,65 zł
7.Nike Air Zoom Vomero 12 (5 / 5)399,99 zł

Pokaż całą ofertę butów do biegania


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać najlepsze buty do biegania?

 • Wielkość i kształt Twojej nogi. Przede wszystkim początkujący biegacze mają problem wybrać dobre buty do biegania, co może powodować dużo problemów (ból pleców, siniaki na palcach, zakrwawione paznokcie itd.). Grecki rodzaj stopy wymaga zmierzenia wewnetrznej długości buta zmierzonej od końca pięty do najdłuższego palca. Osoby z egipskim rodzajem stopy powinny kupować buty na podstawie najdłuższego palca. Kwadratowe stopy muszą mieć buty wystarczająco szerokie, warto kupić buty o numer większe.
 • Twoja waga. Producenci produkują buty dla biegaczy z modyfikowanymi właściwościami dla ludzi z wagą ponad 80 – 90 kilo. Jeżeli ważysz więcej, zawsze kupuj takie buty.
 • W jakim terenie będziesz biegać?
  • Buty dla biegaczy przeznaczone na drogi dedykowane są do biegania po asfalcie, chodnikach i innych twardych powierzchniach – chronią nogę przed uderzeniem na twardą powierzchnie.
  • Butów do biegania wyścigowego nigdy nie kupuj do regularnego biegania, mają w podeszwie „gwoździe” dla lepszego odbicia.
  • Uniwersalnych butów do biegania potrzebują biegacze, którzy biegają tylko okazjonalnie na różnych powierzchniach. Nie nadają się do codziennego biegania.
 • Dysfunkcje stóp. Znasz swoje stopy dobrze? Wiesz którą bardziej obciążasz? Nogi w kształcie literki „X” najczęściej cierpią na pronację, nogi w kształcie „O” na supinację – potrzebne jest porządne wsparcie dla Twojej nogi. Przy pierwszym zakupie nowych butów do biegania sięgnij po poradę od sprzedawcy, który za pomocą skanera potrafi dobrać buty dla Ciebie a także potrafi zrobić wkładki na miarę.
 • Dodatki. Warto kupować skarpetki przeznaczone do biegania – z materiałów funkcyjnych, które nie niszczą się i nie ślizgają podczas biegania. Niektórzy wybierają podkolanówki kompresyjne, które eliminują wstrząsy mięśni.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test butów do biegania pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Kupować buty do biegania online?

Przez internet kupuj buty do biegania tylko kiedy:

 • kupujesz taką samą parę jak już kiedys posiadałeś,
 • wypróbowałeś buty w sklepie i cena w internecie jest niższa.

Przez internet nie kupuj butów do biegania kiedy:

 • kupujesz swoje pierwsze buty (nie potrafisz oszacować wielkości, nie znasz dobrze swojej nogi),
 • nie znasz się na pojedynczych markach,
 • para, którą masz przesiedla innowację (warto znów spróbować by wiedzieć czy będą nadal pasować).

Jak oszacować wielkość butów do biegania?

Ogólnie obowiązuje prosta zasada – palce od stopy przyciśnij na szczyt buta i jeżeli Ci się pomiędzy piętę i koniec buta zmieści palec, wielkość jest w porządku. Buty do biegania nie mogą być za ciasne.

Jak się opiekować butami do biegania?

Nie wolno prać butów do biegania w pralce, dlatego że straciłyby swoją funkcyjność i zniszczyłaby się pięta. Należy je czyścić zawsze tylko szczoteczką i letnią wodą.

Kiedy kupić nowe buty do biegania?

Każdy dobry producent zamieszcza ile kilometrów buty powinny wytrzymać. Standardowo ta wartość wynosi od 500 km do 1000 km. Buty do biegania warto po osiągnięciu tego limitu wymienić bez względu na to czy wyglądają na zniszczone czy nie – chodzi o Twoje zdrowie.


Tanie buty do biegania już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking butów do biegania? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze buty do biegania dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: ranking butów do biegania 2017, jakie buty do biegania wybrać, dobre buty do biegania.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.