Test telewizorów

Najcześciej sprzedawane telewizory znajdują się zwykle w średnim zakresie cenowym, co oznacza, że oferuje wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do wygodnego oglądania. Ponadto w dniach przecen można kupić w dobrej cenie nawet najlepszy telewizor LED lub coraz bardziej popularne telewizory SMART posiadające wiele dodakotwych funkcji, dzięki którym będziecie uzywac telewizora nie tylko do ogladania programów.

Ponieważ rynek jest pełen producentów, którzy oferują różne technologie, wybór nie jest łatwy. Nigdy nie bierz pod uwagę jedynie ceny, ale przed zakupem zasięgnij opini i prześledź test, który koncentruje się na najlepszych telewizorach. Konkretnie, nasz test telewizorów jest regularnie aktualizowany z najnowszymi trendami i informacji uzyskanych z renomowanych firm badawczych.

Dzięki temu masz do dyspozycji najlepsze tv, na podstawie czego będziesz mieć lepsze rozeznanie przy zakupie swojego telewiziora. W naszym teście mimo standardowych telewizorów przedstawimy również najlepsze telewizory 3D i oczywiście najlepszych telewizory 4K UHD.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking 4K UHD telewizorów – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.LG OLED55B7V (5 / 5)7 782 zł
2.Samsung UE55MU7002T (5 / 5)4 446 zł
3.Samsung UE55KU6100 (4,8 / 5)3 099 zł
4.Samsung UE55MU6172 (4,7 / 5)2 745 zł
5.LG 55UH605V (4,7 / 5)2 299 zł
6.MANTA LED94901S EMPEROR (4,7 / 5)1 499 zł
7.Sony KD-55XD7005 (4,6 / 5)3 290 zł

Pokaż całą ofertę telewizorów


Test / ranking 3D LED telewizorów – TOP 5

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Samsung UE75H6400 (5 / 5)9 499 zł
2.LG OLED55EG910V (5 / 5)4 899 zł
3.Panasonic TX-58EX780E (5 / 5)6 398 zł
5.Samsung UE55K6300 (4,9 / 5)2 599 zł
4.Philips 32PHH4101 (4 / 5)848,99 zł

Pokaż całą ofertę telewizorów


Jak wybrać najlepszy telewizor?

 • Długość przekątnej ekranu. Przekątna ekranu telewizora powinna być wybrana w zależności od wymiarów pomieszczenia. Do małego pokoju wystarczy mniejsza przekątna, na większym telewizorze nie oglądało by Ci się zbyt dobrze ulubionych programów. Nawet jeśli cenowo są przystępne duże przekątne, pomyśl o swoim wzroku i komforcie podczas oglądania.
 • Rozdzielczość ekranu. Obecnie stosuje się minimum HD (High Definition) rozdzielczość 1280×720 pikseli, ale wielu uważa za klasykę Full HD 1920×1020. Niektóre z gospodarstw domowych, cenią właściwość UHD (Ultra High Definition TV) z rozdzielczością do 3840×2160 pikseli, który jest znany również jako 4K. Jeśli to również wam nie wystarczy, istnieje jeszcze możliwość zakupienia najwyższej telewizji 5K z maksymalną rozdzielczością 5120×2160 pikseli.
 • Łączność. Port USB z wyjściem HDMI uważany jest dziś za rzecz oczywistą, ale do standardów nie są zaliczane jeszcze elementy, takie jak Wi-Fi lub Bluetooth. To zależy od Ciebie do czego będziesz używał swojego telewizora i jakich funkcji od niego oczekujesz.
 • Telewizory 3D. Oglądanie telewizji 3D będziesz potrzebował albo aktywnych okularów 3D lub pasywnych. Na rynek powoli pojawiają się telewizory 3D posiadające specjalny filtr, który umożliwia oglądanie obrazów trójwymiarowych bez okularów, ale nie mają jeszcze dobrego kąta widzenia.
 • Rodzaj wyświetlacza. Znamy obecnie pięć rodzajów wyświetlaczy: TN, IPS, PCS, VA, OLED.
  – Technologia wyświetlania TN jest najstarszą z wymienionych, a tego typu telewizorów nie warto już kupować. Są one bardzo tanie, ale mają straszny obraz.
  – Wyświetlacze IPS i PLS skupiają się na jakości w większości kątów, to znaczy nie zmieniają kolorów, gdy są oglądane z boku.
  – Wyświetlacz VA ma bardzo ładny kolor i kontrast, lepszy niż IPS i PLS
  – Wyświetlacze OLED są najwyższej jakości z wiernym odwzorowaniem kolorów, ale mogą być bardziej kostowne.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test telewizorów pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Co oferują Smart TV?

Inteligentne telewizory są podłączone do Internetu, zapewniając w ten sposób praktycznie nieograniczone ilości zabawy. W fabrycznie zainstalowanych aplikacjach możesz za darmo (lub za opłatą), pobierać więcej nowych, które wzbogacą Twój dom. Telewizor będzie używany nie tylko do biernego oglądania programu telewizyjnego, ale możesz używać go nawet do połączenia Skype. Do takiego Smart TV, będziesz potrzebować na pewno bezprzewodowej klawiatury i myszy.

Czym jest Mirroring?

Jest to funkcja dzięki której możesz zobaczyć pliki na smartfonie i telewizorze jednocześnie. W ten sposób zawsze można wygodnie ze smartfonu oglądać filmy, zdjęcia i inne pliki bez konieczności podłączania kabla.


Tanie telewizory już od xx zł

Pomógł Ci nasz test / ranking telewizorów? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze telewizory dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: telewizory opinie, jaki telewizor kupić i wybrac, dobry telewizor.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.