Najlepsze SSD dyski

Klasyczne, do teraz używane dyski twarde HDD są powoli zastępowane nowymi dyskami SSD, które są kilkukrotnie szybsze i bardziej niezawodne. Jeżeli właśnie w tej chwili rozmyślasz na zakupem nowego dysku, na pewno zastanów się nad zakupem SSD – tego wyboru nie będziesz żałować. Inwestycja zwróci się w formie szybkiego komputera.

Warto też zwrócić uwagę na markę producenta takiego dysku. Na rynku znajduje się wielu producentów, ale tylko niektórych można uważać za wiarygodnych i sprawdzonych. W tym teście znajdziesz podsumowanie tego, co jest aktualnie dostępne na rynku dysków twardych. Test SSD dyskow regularnie odświeżamy, dzięki czemu dane znajdujące się w nim są zawsze aktualne.

Najlepsze SSD dyski są posegregowane w łatwy sposób, dzięki czemu możesz je porównać i wybrać ten najlepszy. Może nie potrzebujesz najdroższego modelu, sprawdzisz, że wystarczy Ci ten z mniejszą pojemnością.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking SSD dyskow – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Samsung SSD 850 Series Pro 512GB (5 / 5)1 095,30 zł
2.Samsung 500GB Seria 850 Evo (5 / 5)708,41 zł
3.Toshiba SSD Q300 PRO 512GB (5 / 5)972,01 zł
4. Plextor M8Pe(G) 256GB M.2 (4,5 / 5)615 zł
5.Crucial MX300 525GB (4 / 5)650,92 zł
6. SanDisk Ultra II 240GB (4 / 5)399 zł
7.ADATA SSD Ultimate SU800 256GB (4 / 5)415,37 zł

Pokaż całą ofertę ssd dyskow


Jak wybrać najlepszy dysk SSD?

  • Pojemność dysku SSD. Najpierw trzeba sprawdzić i zdecydować jaką będziemy potrzebować pojemność SSD dysku. Dla zwykłego użytkownika w pełni wystarczy pojemność 128 GB, co jest wystarczające dla instalacji Windows i do instalacji kilku programów. Bardziej wymagający użytkownik będzie potrzebował pojemnośc koło 500GB, ale producenci mają w ofercie także dyski o pojemności 1 TB lub 2 TB.
  • Marka dysku SSD. To jest bardzo ważna informacja. Na pierwszym miejscu trzyma się marka Samsung, i ciasnym zawiasie za nią są marki Intel i Toshiba. Ci producenci produkują własne komponenty, dzięki czemu potrafią utrzymać wysoki poziom jakości. Pozostałe marki kupują komponenty od różnych producentów, często od fabryk “bez imienia”, co może mieć znaczący wpływ na jakość. Tym razem opłaca się kupić dysk od zaufanego producenta.
  • Prędkość odczytu i zapisywania danych. Warto sprawdzić czy masz na płycie głównie SATA III. jeżeli chcesz SSD dysk z prędkością przenoszenia danych do 600 Mb, jeżeli chcesz prędkość wyższą potrzebujesz oznaczenie płyty M.2. Normalnemu użytkownikowi wystarczy prędkość do 600 Mb.
  • Wytrzymałość dysków SSD. Najłatwiej jest zorientować się na podstawie okresu gwarancji udzielanej przez producenta. Jeżeli oferuje gwarancję do 10 lat, możemy mieć pewność, że dysk powinien przynajmniej 10 lat wytrzymać. Warto zakazać defragmentację dysku – ten proces obniża wytrzymałośc dysków SSD.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test SSD dyskow pomoże Ci zorientować się na rynku i jaki wybrać ten najlepszy produkt.

Czy dyski SSD są odporniejsze?

Tak. Dzięki temu, że nie zawierają żadnych części mechanicznych są odporne przeciw upadkom i wstrząśnięciom.

Jakie są główne zalety dysków SSD?

Dyski SSD:

  • są znacząco szybsze (szybki start komputera, ładowanie w ciągu milisekund),
  • są absolutnie ciche,
  • nie zawierają żadnych części mechanicznych,
  • praktycznie się nie przegrzewają,
  • dostarczają komfort w pracy z komputerem, którego reakcje stają się natychmiastowe.

Tanie SSD dyski już od xx zł

Pomógł Ci nasz test / ranking SSD dyskow? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze SSD dyski dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: SSD dyski opinie, jaki SSD dysk kupić i wybrac, dobry SSD dysk.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.