Najlepsze granulki dla psa

karma sucha dla psow Lamb & Wild Boar for Adult 12kg Każdy właściciel psa chce używać tylko najlepszych karm dla psów, aby zapewnić im pożywne jedzenie bogate w mięso, witaminy i inne substancje korzystne dla zdrowia. Często jednak pojawia się pytanie: jakie jedzenie jest najlepsze? Jak je wybrać?

Najlepsze granulki dla psów zawierają głównie mięsa: nie powinniśmy zapominać, że pies jest mięsożerny. Jeśli mięso nie jest wymienione na pierwszym miejscu w składzie granulatu, należy wybrać inną markę, ponieważ kolejność składników zależy od ilości (jeśli na pierwszym miejscu znajduje się mączka mięsna a dopiero po niej mięso, granulki zawierają więcej mączki a mniej mięsa). Ważna jest również proporcja białek, tłuszczów i ich pochodzenie – lepsze są tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

Naszym celem jest dostarczanie przejrzystego testu granulek dla psów, który zobrazuje co jest obecnie najlepszego na rynku. Dzięki temu łatwiej wybierzesz najlepsze granulki dla swojego psa. Jednocześnie doradzimy według jakich kryteriów należy wybierać granulki.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Test / ranking granulek dla psów 2018 – TOP 7

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Taste of the Wild Pacific Stream
(5 / 5)167 złCzytaj recenzje
2.Taste of the Wild High Prairie
(5 / 5)159 złCzytaj recenzje
3.Carnilove Lamb & Wild Boar
(4,9 / 5)189 złCzytaj recenzje
4.Brit Premium Lamb&Rice
(4,8 / 5)115 złCzytaj recenzje
5.Josera Lamb & Rice
(4,7 / 5)124 złCzytaj recenzje
6.Royal Canin Maxi Adult
(4,7 / 5)156 złCzytaj recenzje
7.Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice
(4,6 / 5)129 złCzytaj recenzje

Pokaż całą ofertę granulek dla psów


Jak wybrać granulki dla psa?

 • Zgodnie z rasą, kolejno według wielkości psa. Skład granulatu jest dostosowany do konkretnej rasy psów: innego stosunku witamin i minerałów potrzebuje jamnik, innego Rottweiler a innego Pinczer. Jeśli masz mieszańca, wybieraj granulki według wielkości psa: ras miniaturowych, małych psów, średnich i dużych psów. W tym przypadku ważnym jest by kompozycja granulek przygotowana była na podstawie wzrostu, by odpowiednio odżywić stawy, mięśnie, kości itp.
 • Zgodnie w wiekiem psa. Na rynku są granulki dla szczeniąt, juniorów, seniorów i dorosłych psów. Każdy okres życia psa wymaga odpowiedniej diety, podobnie do tego, że dziecko nie jest karmione przez całe życie tylko mlekiem. Poszanowanie wieku psa jest oczywiste.
 • Aktywność psa. Czy Twój pies jest aktywny, ma tendencję do częstszych spacerów, podczas których może się wybiegać, czy jest to typowy leniuch? Granulki dla dorosłych psów są często dzielone na te dla bardziej aktywnych psów i dla tych mniej aktywnych. Poprawnym karmieniem unikniesz problemów z odchudzającymi dietami, ponieważ nadwaga niezwykle psu szkodzi.
 • Skład granulek. Nie jest wszystko jedno jaki skład mają granulki, nie należy jednak trzymać się przekonania, że droższe granulki są pod tym względem lepsze od tańszych marek. Zazwyczaj tanie marki nie dostarczają wystarczającej ilości składników odżywczych a na miejscu mięsa pojawiają się jego substytuty. Z drugiej strony, nie wszystkie drogie granulki są tak samo dobre, można znaleźć między nimi różnice.
 • Zalecane dawkowanie. Na zakończenie, należy zaznaczyć jak ważne jest przestrzeganie zalecanej dawki. Wszystkie granulki, każdej marki, mają umieszczone na opakowaniu informacje na temat dawkowania, których należy przestrzegać. Nadmierna dawka powoduje otyłość i związane z nią problemy zdrowotne, za mała dawka z kolei prowadzi do niskich poziomów ważnych substancji w organizmie psa co powoduje, że pies cierpi i choruje.
 • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test granulek dla psów pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Co powinny zawierać dobre granulki?

 • Mięso. Może być suszone, świeże lub mrożone, ale nigdy nie mączka mięsna. Każdy dobry producent, potwierdza o jakie mięso dokładnie chodzi (wołowina, kurczak, jagnięcina, łosoś, …).
 • Białko. Inny udział białka mają granulki dla szczeniąt inny dla starszych psów. Jeśli zapach moczu psa stanie się bardziej intensywny , trzeba wymienić granulki na inne z niższą zawartością białka, ponieważ jest to oznaka, że nerki są niepotrzebnie obciążone zbyt dużym poziomem białka.
 • Tłuszcze. Nadmiar tłuszczu w diecie powoduje luźne stolce, ich niedostatek objawia się na przykład utratą połysku sierści.
 • Błonnik. Wspomaga prawidłowe trawienie, jest na podwyższonym poziomie w granulkach dla otyłych psów.
 • Udział warzyw, witamin, jak najmniej konserwantów.

Których związków chemicznych, substancji typu „E” unikać najbardziej?

 • E 320 zwane BHA: rakotwórcze;
 • E 321 zwane BHT: działania toksyczne powodujące uszkodzenie wątroby i płuc;
 • E 310 zwany galusanem propylu: podrażnienie żołądka często związane na przykład z późniejszym wymiotami.

Jakie granulki dla szczeniąt?

Granulki dla szczeniąt zwanych “puppy” zazwyczaj zawierają więcej białka i wartości odżywczych, tak aby psy mogły rosnąć w zdrowiu nie pozbawiane niezbędnych substancji odżywczych. Szczenięta dużych ras (owczarek niemiecki, rottweiler, ..) jedzą tego typu granulki aż do 15 miesiąca życia.

Granulki dla szczeniąt powinny zawierać około 25% białka i 17% tłuszczu.

Jakie granulki dla psa z nadwagą?

Dla psów cierpiących na otyłość są na rynku granulki light o obniżonej wartości energetycznej. Psy dzięki nim normalnie jedzą, nie czują ograniczenia w diecie.

Podczas redukcji diety pies powinien otrzymać granulki o składzie:

 • błonnik ponad 5%
 • białko do 22%
 • tłuszcz 9%.

Jeżeli na opakowaniu dietetycznych granulek napisane jest, że zawierają 3% błonnika, nie należy ich kupować i zamiast tego wybrać inną markę.

Jakie granulki dla dorosłego psa?

Optymalnie, granulki powinny zawierać nie więcej niż 15% tłuszczu i około 18% białka (aktywny, dorosły pies potrzebuje około 20% tłuszczu i 25% białka), ale chodzi o wartość orientacyjną, ponieważ dojrzały pies potrzebuje granulki dobrane według rasy, albo według wielkości w przypadku mieszańca. Zmieniajcie markę granulek, żeby pies miał co jakiś czas zmianę w menu (na przykład, można używać granulek trzech marek w kółko).

Jakie granulki dla seniora?

Starszy pies powinien mieć granulki dla seniorów, które dla małych i średnich ras należy zacząć kupować około dziewiątego roku życia. Duże rasy będą potrzebowały zmiany nawyków żywieniowych najwcześniej od ósmego roku życia.

Jakie granulki dla karmiącej piersią suki?

Suka karmiąca piersią powinna mieć granulki z zawartością tłuszczu do 17%, a białka do 30%.


Tanie granulki dla psów już od 25 zł

Pomógł Ci nasz test / ranking granulki dla psów? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepsze jedzenie dla psa dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Nasza strona internetowa poszukuje także pod względem: dobra karma dla psów.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.