Test wypiekaczów do chleba 2017

Smak świeżego chleba przypomina nam dom rodzinny, spokój, rodzinę, bezpieczeństwo, dlatego nie może zabraknąć go na naszym stole. Wypiekacz do chleba daje Ci możliwość upieczenia chleba kiedy tylko masz na niego ochotę. Nie jest to wszystko co potrafi to urządzenie. W tych najlepszych wypiekaczach możesz zrobić również słodkie pieczywo (na przykład chałkę) lub bezglutenowy chleb.

Zakup wypiekacza do chleba wcale nie jest łatwy. Oferta sprzedawców jest oczywiście szeroka, ale do domu zazwyczaj chcemy tylko to co najlepsze. Wiesz jaki jest najlepszy materiał wykonania formy? Z czym Ci wypiekacz do chleba pomoże? Nasz test wypiekaczów do chleba jest przejrzysty i pomoże Ci uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z zakupem. Ranking został przygotowany na podstawie testów zagranicznych spółek, uwzględniając przy tym poglądy szerokiej publiczności. Na naszej stronie i Ty możesz oceniać pojedyncze produkty.

Pomógł Ci ten test... - Udostępnij go swoim znajomym
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Test / ranking wypiekaczów do chleba – TOP 6

 Nazwa modeluOcenaCena od 
1.Eta 2147 Duplica Vital 649,00 zł
2.Panasonic SD-ZB2502BXE629,00 zł
3.Zelmer 43Z011219,99 zł
4.Eta 3150 Crustum 349,00 zł
5.Kenwood BM350 439,00 zł
6.Eta 0149 Siesta
299,00 zł
7.Eta 2149 90000 Harmony389,00 zł
8.Unold 68415389,00 zł

Pokaż całą ofertę wypiekaczów do chleba


[sc:vysvetlivky]

Jak wybrać wypiekacz do chleba?

  • Wielkość wypiekacza do chleba. Wypiekacze do chleba mają pojemność od 500 g do 1800 g i to jaki kupić zależy głównie od tego jak często konsumujesz chleb jak również od liczby członków rodziny. Pamiętaj że w większym wypiekaczu upieczesz także mniejszy chleb, ale małym zawsze jedynie mały. Uwzględnij też wymagania na pieczenie – jak często pieczesz słodkie pieczywo itd.
  • Jeden czy dwa haki? Nawet bardziej wymagającej rodzinie wystarczy jeden hak. Dwu-hakowy wypiekacz do chleba przyda się, kiedy potrzebujesz mieszać naprawdę dużą ilość ciasta. Nie zapomnij sprzedawcy zapytać czy dany model dysponuje hakami składanymi, jeśli tak, wypiekacz będzie lepiej zachowywać kształt chleba.
  • Tryby wypiekacza do chleba. Sprawdź jakie tryby pracy oferuje wypiekacz. Jeżeli nie potrzebujesz ich dużo, na przykład zamierzasz piec tylko domowy bezglutenowy chleb, dlatego że kupowany jest za drogi, nie potrzebujesz dużo funkcji. Na pewno będziesz potrzebować dopiekania lub program umożliwiający wymieszanie ciasta i pozostawienie go rosnąć. Odłożony start to funkcja, w którą wyposażone są dzisiaj już wszystkie modele.
  • Akcesoria. Niektórzy producenci wraz z wypiekaczem dostarczają różne formy, dzięki czemu nie będziesz musiał ich kupować. Dla pewności zapytaj sprzedawcy także o części zamienne.
  • Inspiruj się przy zakupie. Nasz ranking / test wypiekaczów do chleba pomoże Ci zorientować się na rynku i wybrać ten najlepszy produkt.

Z jakiego materiału powinna być forma?

Forma ze stali nierdzewnej jest wytrzymała, nie zarysuje się nawet przy ostrzejszym traktowaniu, ale z drugiej strony czasami chleb może się trochę przypalać lub nie można go wydostać z formy. Ten problem jednak znika w chwili kiedy chleb wystygnie. Pytanie, czy będzie Ci się chciało czekać? Teflonowa forma jest najgorszym wyborem, dlatego że może się zrywać przy kontakcie z ziarenkami w pieczywie.

Ceramiczna forma jest najlepsza, nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, jest cenowo dostępna, będzie dobrze i długo służyć oraz jest łatwa do czyszczenia.

Co mogę przyrządzić w wypiekaczu do chleba?

Upiec chleb potrafi każdy, również ten najtańszy wypiekacz do chleba.

Tańsze wypiekacze do chleba (około 200 PLN) mają mimo standardowego trybu też szybki tryb dla przygotowania chleba. Potrafią zrobić słodkie wypieki oraz poradzą sobie także z delikatnym ciastem francuskim.

Droższe wypiekacze (od 800 PLN) potrafią upiec kilka rodzajów chleba (włoski, bezglutenowy, tostowy itp.), możesz w nich robić też marmolady i kompoty, domowe jogurty lub upiec herbatnik. Jeżeli wydaje Ci się że jest to mało, to te najlepsze wypiekacze do chleba zrobią naleśniki lub ciasto na makaron.

Jakie jest zużycie energii?

Na upieczenie jedno chleba, przy użyciu standardowego trybu zużywane jest mniej więcej 0,4kWh.


Tanie wypiekacza do chleba już od XX zł

Pomógł Ci nasz test / ranking wypiekacza do chleba? Tak? W takim razie bardzo się ucieszymy jeśli napiszesz nam recenzję, opinię czy ocenę zakupionego przez Ciebie produktu w dolnej części, w sekcji komentarze. Pomożesz w ten sposób również innym wybrać najlepszy wypiekacza do chleba dla ich potrzeb. Może właśnie Twoja opinia będzie tym, co przekona kogoś do zakupu.

Zaslat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *